مجلس سنا تعطیل شد!

  • انتشار: ۳۱ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 69281

مجلس سنا به دلیل اشتراک سناتوران در کمپاین‌های انتخاباتی، از امروز (یک‌شنبه) تا پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تعطیل شد.

بر اساس روال عادی قرار بود امروز یک‌شنبه (31 سنبله) نشست عمومی مجلس سنا برگزار شود؛ اما دروازه‌های تالار این مجلس مسدود بود.

محی‌الدین منصف یک عضو سنا گفت که نشست عمومی امروز مجلس سنا به دلیل کمبود نصاب تدویر نشده؛ ولی سناتوران در کمیسیون‌ها کار می‌کنند.

اما؛ نبیه مصطفی‌زاده دیگر عضو این مجلس گفت که اکثر سناتوران در آستانه برگزاری انتخابات مصروف کمپاین به نفع نامزدان مورد نظر خودشان هستند و به همین دلیل به مجلس سنا حاضر نمی‌شوند.

مصطفی‌زاده افزود که عدم شرکت سناتوران در جلسات عمومی مجلس سنا به منظور شرکت در برنامه‌های کمپاینی نامزدان در واقع اولویت ندادن به کارهای قانونی رسیدگی به مشکلات مردم است.

به گفته او، سناتوران به عنوان نمایندگان مردم افغانستان نباید در شرایط حساس کنونی برنامه‌های کمپاینی شان را به حضور در مجلس سنا اولویت می‌دادند؛ زیرا شرایط کنونی کشور حساس است و مردم با مشکلات زیادی مواجه‌اند که باید حد اقل صدای مردم از خانه ملت بلند می‌شد.

این در حالی است که مجلس نمایندگان نیز در این روزها با مشکل کمبود نصاب مواجه است و اکثر نمایندگان در نشست‌های عمومی و کمیسیون‌های آن حاضر نمی‌شوند.