«مجتهد» اسرار جدیدی از بن سلمان فاش کرد

  • انتشار: ۳ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 39943

به گزارش خبرگزاری اطلس،«مجتهد» فاش کننده اسرار خاندان سلطنتی آل سعود و وبلاگ نویس معروف سعودی در جدیدترین پستش در شبکه اجتماعی «توئیتر» اطلاعاتی درباره تیراندازی‌های شامگاه روز شنبه در نزدیکی قصر سلطنتی محله «الخزامی» واقع در ریاض منتشر کرد.

وی در این پست نوشت: بر اساس اطلاعاتی که تاکنون درباره تیراندازی در محله الخزامی به دست آمده، خودروهایی با خمپاره‌اندازهای 50 میلی‌متری این حمله را انجام داده‌اند و تاکنون هویت مهاجمان (کسانی که احتمالا مخفی شده‌اند) ، هدفشان و تعداد قربانیان حمله نامشخص است.

وی می‌گوید که داستانی که حکومت عربستان از این حمله می‌گوید برای رفع حرج ساخته شده و اطلاعات بیشتر را به زودی اعلام می‌کند.

وی در پست بعدی تایید می‌کند که برخی منابع در داخل خاندان سلطنتی می‌گویند که هدف حمله شخص «محمد بن سلمان» بوده و 7 تن از طرفین در این درگیری کشته شده‌اند.مهاجمان گریخته‌اند و شاید مهاجمان از پهباد هم کمک گرفته باشند و این تیراندازی یک ساعت ادامه داشته است.

شامگاه شنبه (یکم اردیبهشت) بود که منابع محلی عربستانی از شنیده شدن صدای تیراندازی در نزدیکی قصر سلطنتی محله «الخزامی» در ریاض خبر دادند.

دقایقی بعد علاوه بر گزارش‌های متعدد از تداوم شلیک گلوله در نزدیکی قصر سلطنتی سعودی در محله الخزامی، ویدئوهایی نیز در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد. شدت تیراندازی‌ها به قدری بود که ساکنین نزدیک محل را به شدت هراسان کرد.

برخی کاربران اینترنتی و فعالان خبری اعلام کردند درگیری‌های مسلحانه شدیدی در نزدیکی قصر الخزامی، که متعلق به «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی است، شروع شده و احتمال دادند که یک کودتا در عربستان در حال اجرا است.

حتی گفته شد که ولی‌عهد سعودی توسط نیروهای آمریکایی به پناهگاهی در یک پایگاه نظامی سلطنتی در نزدیکی قصر منتقل شده و منابع امنیتی در حال تدارک انتقال او با استفاده از هواپیماهای آمریکایی به مکانی امن هستند.

وبگاه رصد پروازی «فلایت رادار 24»‌ نیز با انتشار یک عکس گزارش داد یک فروند هواپیمای GLF4 بعنوان آمبولانس هوایی سلطنتی عربستان حدود نیم ساعت پیش از ریاض بلند شده اما مقصد و دیگر اطلاعات پرواز رصدی قابل دسترس نیست.

در این بین بازار شایعاتی چون زخمی شدن ملک سلمان شاه سعودی و انتقال او به بیمارستان، کشته شدن 6 نفر در تیراندازی‌ها از جمله 5 تبعه خارجی (2 آمریکایی، 2 انگلیسی و یک استرالیایی) و همچنین انتقال ولی‌عهد سعودی به فلسطین اشغالی نیز داغ بود.

برخی کاربران به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نوشتند که فرمانده نیروی زمینی سلطنتی عربستان در حال هدایت گروهانی از ارتش برای سرنگون کردن شاه سعودی است.

در تمام این مدت رسانه‌های دولتی و رسمی عربستان ساکت بوده و اظهار نظری در این باره نکردند.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) اما ساعاتی بعد به نقل از رئیس پلیس ریاض اعلام کرد که دلیل تیراندازی، نزدیک شدن یک پهپاد اسباب‌بازی به قصر سلطنتی بن‌سلمان بوده است. سخنگوی پلیس منطقه ریاض گفت نیروهای امنیتی با تیراندازی به سمت این پهپاد کوچک، آن را ازبین بردند و حادثه امنیتی رخ نداده است.

تا کنون اگرچه اخبار تائید نشده‌ای از تحولات روز گذشته عربستان در دست نیست، اما بطور کلی مقامات ریاض تلاش دارند تا حوادث روز گذشته در نزدیکی قصر پادشاهی را طبیعی و بر اثر یک اشتباه کوچک(پرواز پهپاد) نشان دهند.