متوسط عمر انسان در بعضی از کشورها تا سال 2030 از 90 سال عبور می کند

  • انتشار: ۴ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 18526

بر اساس یک پژوهش بین‌المللی، متوسط عمر افراد در بسیاری از کشورها تا سال 2030 افزایش خواهد یافت و در برخی مناطق از مرز 90 سال عبور خواهد کرد.

به گزارش سایت خبری رویترز؛ یک پژوهش بین‌المللی نشان می‌دهد متوسط عمر افراد در بسیاری از کشورها تا سال 2030 افزایش می‌یابد و در برخی مناطق از مرز 90 سال فراتر خواهد رفت. بنا بر این، سیاست‌گذاران باید برنامه‌های مناسبی را برای این وضع جدید تدوین کنند.

بر اساس پژوهش مرکز سلامت عمومی کالج سلطنتی لندن و سازمان جهانی صحت، ساکنان کوریای‌جنوبی احتمالاً بیشترین افزایش امید به زندگی را تا سال 2030 تجربه خواهند کرد و آمریکا در این حوزه با کمترین افزایش امید به زندگی روبرو خواهد شد.

مجید عزتی، پژوهشگر ارشد و استاد کالج سلطنتی لندن در این خصوص گفت: «این حقیقت که به طور مداوم عمری طولانی‌تری خواهیم داشت بدان معناست که باید به فکر تقویت زیرساخت‌های صحی و اجتماعی باشیم تا حمایت لازم از جمعیتی پا به سن گذاشته با نیازهای متعدد صحی به عمل آید.»

در اروپا انتظار می‌رود زنان فرانسوی و مردان سوئیسی بیشترین افزایش امید به زندگی را به ترتیب با 88.6 و 84 سال تجربه کنند. همچنین در میان کشورهای پردرآمد، آمریکا احتمالاً با کمترین رشد امید به زندگی روبرو می‌شود که رقم آن برای مردان و زنان آمریکایی به ترتیب 79.5 و 83.3 سال است. این ارقام به سطوح امید به زندگی در کشورهای دارای درآمد متوسط نظیر کرواسی و مکزیک شبیه است. نبود بیمه صحت عمومی، نرخ نسبتاً بالای مرگ و میر کودکان و مادران، نرخ بالای قتل و معضل چاقی مهمترین عوامل مؤثر بر افزایش نیافتن سطح امید به زندگی در آمریکا محسوب می‌شوند.

بر این اساس، دخترانی که در سال 2030 در کره‌جنوبی متولد می‌شوند احتمالاً 90.8 سال عمر خواهند کرد. این رقم برای مردان در این کشور 84.1 سال است.

این پژوهش که روز چهارشنبه در ژورنال طبی “لنست” منتشر شد، 35 کشور توسعه‌یافته و در حال توسعه را مورد مطالعه قرار داد.