لنزهای چشمی با قابلیت عکسبرداری و فیلمبرداری + عکس

  • انتشار: ۱۸ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: فناوری اطلاعات
  • شناسه مطلب: 97434

سامسونگ حق امتیاز اختراع لنزی مجهز به حسگرهای مختلف و با قابلیت عسکبرداری و فیلمبرداری برای استفاده در حوزه واقعیت افزوده ثبت کرده است.

طبق توضیحات این حق امتیاز لنز دارای دوربین مخفی است که می‌تواند ویدئو ثبت کند و عکس بگیرد. علاوه بر آن لنز مجهز به حسگرهای حرکات است. این بدان معنا است که فرد با حرکات مختلف چشم مانند پلک زدن یا نگاه کردن به بالا فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهد. به نظر می‌رسد این گجت پوشیدنی به وسیله آنتنی که در آن تعبیه می‌شود، قادر به دریافت دستورات است.

این لنزها برای استفاده در حوزه واقعیت افزوده طراحی شده اند. البته گوگل نیز عینک‌هایی مجهز به واقعیت افزوده ابداع کرده است، اما اگر فرد به بالا یا پایین قاب آن نگاه کند قادر به استفاده از واقعیت مجازی نخواهد بود، اما با کمک لنزهای چشمی می‌توان از کل قابلیت‌های واقعیت مجازی استفاده کرد.

«ویکتور پروکوپنیا» یکی از موسسان پلتفرم واقعیت مجازی Banuba در این باره می‌گوید: لنزها و عینک‌ها آینده فناوری واقعیت افزوده هستند. در حال حاضر نرم افزارهای مورد نیاز برای توسعه فناوری مهیا است و منتظر هستیم تا سخت افزارهای مربوط به آن نیز توسعه یابند.

حق امتیاز سامسونگ برای یک لنز چشمی واقعیت افزوده نقطه عطفی در توسعه این فناوری به حساب می‌آید و مسیر را برای استفاده از آن به طور گسترده فراهم می‌کند. چنین لنزی فرصت‌های کاربرد متعددی در رایانش، نقشه بندی و سرگرمی دارد که همه آن‌ها تاثیری بنیادین بر زندگی روزمره مردم دارند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟