قدرتمند ترین زنان جهان در سال 2017 از دید نشریه فوربس

  • انتشار: ۲۱ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 33183

نشریه معتبر آمریکایی فوربس مطابق رسم هرساله 100 بانوی قدرتمند عالم سیاست را معرفی کرده است که در صدر این فهرست آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان قرار دارد.

این رسانه آمریکایی در گزارش خود به بیست و دو نفر نخست این فهرست در سال 2017 اشاره کرد که آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در صدر این رده بندی قرار دارد.

فوربس با اشاره به سوابق آنگلا مرکل به تلاش وی در حفظ ائتلاف اروپا اشاره کرد. از دیدگاه این نشریه، یکی از دلایل دیگر باقی ماندن مرکل در عرصه سیاسی آلمان و حفظ قدرت، میزان پایین بیکاری و رشد قدرتمندانه اقتصاد این کشور است.

در رتبه دوم نیز ترزا می نخست وزیر انگلیس جا گرفته است. وی عضو حزب محافظه کار انگلیس است و باید دولت ائتلافی ضعیف را نگه داشته و کشورش را از طریق برگزیت تا قبل از سال 2019 هدایت کند.

سال گذشته این رتبه در اختیار هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا و نامزد ریاست جمهوری این کشور بود که رقابت را به دونالد ترامپ واگذار کرد.

تسای اینگ وی رئیس جمهور تایوان، میچل باچله رئیس جمهور شیلی، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و ایوانکا ترامپ مشاور ارشد کاخ سفید، به ترتیب نفرات بعدی این فهرست هستند.

در این رده بندی نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در رتبه شانزدهم و هیلاری کلینتون در رتبه بیستم قرار گرفته‌اند.

کرستی کالیولاید، رئیس جمهور استونی در رتبه بیست دوم این رده بندی جا دارد.