قانونی: «احمد ولی مسعود» نامزد ریاست جمهوری می شود

  • انتشار: ۱۹ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: انتخابات
  • شناسه مطلب: 52218

محمد یونس قانونی معاون پیشین ریاست جمهوری ، شام دیروز در یک نوار ویدیویی در واکنش به درز سخنانِ تلفونی اش توضیح داده و گفت:“طی نشست‌های مشترکی که داشتیم، برادر عزیز ما احمدولی مسعود، برادر قهرمان ملی افغانستان، آماده شدند که از حوزۀ جهاد و مقاومت نامزد ریاست‌جمهوری باشند. این اقدام شجاعانۀ شان را هم تقدیر می‌کنیم، هم تحسین می‌کنیم و یک اقدام خوب و به جا می‌دانیم”.

وی در ادامه افزود: در عین حال، جمعی از شخصیت‌های سیاسی تصمیم گرفتند تا از یک تکت دیگری که برنامه‌های ما را برای تغییر ساختار نظام، بپذیرد نیز پشتیبانی کنند.

قانونی در این نوار ویدیویی از نشر سخنان تلفونی اش در رسانه‌ها به شدت انتقاد کرده و آن را مغایرِ اخلاق انسانی و رسانه‌یی دانسته است.

گفتنی است که در سخنان تلفنی یونس قانونی که به رسانه‌ها درز کرده، آمده، که او و شماری دیگر از اعضای جمعیت اسلامی، از محمدحنیف اتمر پشتیبانی خواهند کرد و صلاح‌الدین ربانی و داکتر عبدالله را متهم کرده است، که با محمداشرف غنی معامله کرده‌اند. موردی که در اعلامیه جمعیت اسلامی افغانستان از آن انتقاد شده است.

حنیف اتمر نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، با صدور اعلامیه ای هر نوع توافق برای تغییر ساختار نظام سیاسی آینده با یونس قانونی را رد کرد.