قابل توجه «فعالان مدنی»!

  • انتشار: ۱۹ حمل ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 3733

به گزارش خبرگزاریاطلس به نقل از «جام جم آنلاین»، یک زن مسیحی تصمیم گرفت برای همدلی و دوستی با مسلمانان برای چهل روز با حجاب از خانه خارج شود.

این فعال مدنی مدیر بخش کودکان یک کلیسا در آمریکا برای درک احساس دوستان و همسایگان مسلمانش به عنوان یک غریبه برای ۴۰ روز تصمیم گرفت که با حجاب بیرون برود.

خانم جسی ایگان تصمیم گرفت در راستای این همدلی مدتی را با حجاب در محافل عمومی ظاهر شود و ناراحتی خود از این موضوع را اعلام کند.

یکی دیگر از دلایل جسی برای این کار مخالفتش با اسلام هراسی‌های ایجاد شده در آمریکاست که نوعی خصومت را میان مسلمانان و مسیحیان ایجاد کرده است.

وی در این مدت با پیشنهاد دوستان مسلمانش به خرید رفت و با کمک آنها روسری خرید و تمام خاطراتش را در وبلاگ پرخواننده اش ثبت کرد.

این چالش زمانی برای جسی به وجود آمد که ۱۸ ماه به همراه همسرش در عمان و اردن زندگی کرد و زنان محجبه و مسلمان زیادی را در مدت اقامتش از نزدیک دید.

وی می گوید: «من زنی بودم که با محیط زندگیم در اردن بسیار غریبه بودم زنی با موهای بلوند و چشمانی آبی که چنین ظاهری در اردن مانند جیغ کشیدن در یک کتابخانه آرام است و بسیار عجیب به نظر می‌رسد. اما به مرور یاد گرفتم که چگونه کنار مسلمانان زندگی کنم.»

جسی می‌خواهد با این حرکت به مسیحیان بیاموزد که چطور با مردمی که با آنها متفاوت هستند برخورد کنند و حتی با آنها معاشرت داشته باشند.

وی تصمیم دارد در اقدام بعدی خود صورت خود را به رنگ تیره در بیاورد تا خودش را جای یک سیاهپوست قرار دهد.

به نظر جسی باید برخورد مردم کشورش با بقیه مردم که شاید شکل و ظاهر و حتی عقاید متفاوت دارند اصلاح شود.

جسی ایگان (1) جسی ایگان (2) جسی ایگان (3) جسی ایگان (4)