فیفا: اگر اختلاف ها ادامه یابد کمیسیون انتخابات از هم می‌پاشد

  • انتشار: ۱۶ عقرب ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 70776

نهادهای ناظر بر انتخابات با انتقاد از تأخیر در روند بازشماری آرا و ایجاد اختلاف در کمیسیون انتخابات می گویند اگر این اختلافات ادامه یابد کمیسیون از هم می‌پاشد.

«یوسف رشید» رئیس بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (فیفا) وجود اختلافات در کمیسیون انتخابات را دلیل تاخیر در روند بازشماری و بررسی آرا دانست. وی اظهار داشت که اگر این اختلافات ادامه یابد احتمال دارد که کمیسیون انتخابات افغانستان دچار فروپاشی شود.

او به «رادیو آزادی» گفت: پیش از این بهانه این بود که باید شرکت درمالوگ اطلاعات را در اختیار کمیسیون قرار دهد اما حالا این کار نیز انجام شده اما باز هم کمیسیون در اخذ تصمیمات کوتاه آمده است. از سوی دیگر در داخل کمیسیون برخی اختلاف‌ها وجود دارد و اعضای این کمیسیون در صفحات فیسبوک خود نظرات متفاوتی ابراز کرده‌اند. به نظر می‌رسد که آنان هم نظر نیستند و اگر این وضعیت ادامه یابد این کمیسیون از هم خواهد پاشید.

«حبیب‌الرحمان ننگ»، رئیس دبیرخانه کمیسیون انتخابات بدون اعلام تاریخ مشخصی گفت که درباره آغاز روند بازشماری آرا بزودی تصمیم گرفته می‌شود.

با این حال فیفا تاکید دارد که اگر روند بازشماری و بررسی آرا بیشتر از این به تاخیر بیفتد اعتماد مردم به انتخابات لطمه خواهد خورد و بی‌طرفی کمیسیون انتخابات نیز زیر سوال خواهد رفت.