فیسبوک اعلام کرد قابلیت یکپارچه‌ سازی چت به برنامه اصلی اضافه خواهد شد

  • انتشار: ۲۵ حمل ۱۳۹۸
  • سرویس: فناوری اطلاعات
  • شناسه مطلب: 57572

از آغاز سال جاری میلادی گزارشاتی به گوش می‌رسد که ادعا دارند فیس‌بوک در حال برنامه‌ریزی به منظور ادغام سرویس‌های پیام‌رسان تحت مدیریت خود است که اساساً به کاربران اجازه می‌دهد به صورت یکپارچه پیام‌رسان‌های واتس‌اپ، اینستاگرام و مسنجر را به یکدیگر مرتبط و مدیریت نمایند.

در همین راستا مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک نیز با تایید این اخبار،اعلام نمود که شرکت قصد اجرای چنین طراحی را در سر دارد ولی قطعا در آینده نزدیک چنین برنامه‌ای را به اجرا نخواهند گذاشت.

همچنین طبق توییت اخیر جین مانچون ونگ از متخصصان و توسعه‌دهندگان مهندسی معکوس اپلیکیشن، او موفق شده است به شواهدی دست پیدا کند که اپلیکیشن فیس‌بوک قابلیت یکپارچه‌سازی چت را به برنامه اصلی بازخواهد گرداند.

قابل ذکر است که این ویژگی قبلاً در سال ۲۰۱۴ حذف شده بود.

به غیر از قابلیت پیام‌رسانی یکپارچه، او تصویری منتشر کرده که نشان دهنده طرحی ساده از اپلیکیشن فیس‌بوک است و در بخش پایینی آن می‌توان با استفاده از آیکن‌های آبی رنگ به دیگر ویژگی‌های اپلیکیشن دسترسی پیدا کرد.

بر این اساس بخش پیام‌ها محدود به مکالمات متنی ساده است و کاربران برای استفاده از ویژگی‌های پیشرفته‌تر مانند تماس یا اشتراک‌گذاری فایل‌ها نیاز به اپلیکیشن مسنجر خواهند داشت.

در حال حاضر هیچ برنامه زمان‌بندی برای این ادغام اعلام نشده است، بنابراین ما باید فعلا در انتظار اخبار بعدی از سوی فیس‌بوک بمانیم.

به نوشته آی تی رسان،با این حال ما انتظار نداریم که اپلیکیشن‌های واتس‌اپ و مسنجر نیز به طور کاملا مستقل از یکدیگر به کار خود ادامه دهند.

به نظر می‌رسد پروژه یکپارچه سازی فیس‌بوک نیز همگام با ویژگی‌های پیوسته آی‌مسیج اپل (iMessage) به پیش می‌رود ولی براساس گزارشات فعلی تا سال ۲۰۲۰ خبری از عرضه آن نخواهد بود.