فوربس میزان ثروت ترامپ را اعلام کرد

  • انتشار: ۲۶ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 32066

مجله فوربس فهرست ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد در فهرست فوربس دارایی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دالر تخمین زده شده که نسبت به سال گذشته ۶۰۰ میلیون دالر کاهش داشته است. رئیس جمهوری آمریکا در سال گذشته میلادی در رتبه ۱۵۶ فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار داشت اما در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۹۲ رتبه سقوط در رده ۲۴۸ قرار گرفت.

اما در این فهرست، مانند هر سال بیل گیتس با ۸۹ میلیارد دالر دارایی ثروتمندترین فرد جهان است و پس از او جفری بیزوس، مدیر شرکت آمازون با بیش از ۸۱ میلیارد دالر ثروت دوم است. دارایی مدیر آمازون نسبت به سال گذشته بیش از ۱۴ میلیارد دالر افزایش داشته است.

وارن بافت آمریکایی، مدیر شرکت بیمه برکشایر هاتاوی با ۷۸ میلیارد و ششصد میلیون دالر ثروت در رتبه سوم قرار دارد. او در یک سال اخیر توانسته ۱۲.۵ میلیارد دالر به دارایی خود اضافه کند.

ثروت مارک زاکربرگ، مدیر شبکه فیسبوک ۷۱ میلیارد دالر تخمین زده شده است. بر اساس رتبه بندی فوربس او در رده چهارم ثروتمندترین‌های جهان قرار دارد. مدیر و بنیانگذار فیسبوک در طول ۱ سال، ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دالر به ثروت خود افزوده است.

اما نکته جالب در رده بندی امسال فوربس کاهش ثروت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکاست. بر اساس آمار فوربس دارایی آقای ترامپ ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دالر تخمین زده شده که نسبت به سال گذشته ۶۰۰ میلیون دالر کاهش داشته است.

به گفته مجله فوربس رکود در بازار املاک لوکس، که تمرکز اصلی کسب و کار آقای ترامپ است، از جمله دلایل کاهش ثروت وی به شمار می‌رود. همچنین تعدادی از زمین‌های گلف آقای ترامپ در میامی آمریکا، اسکاتلند و ایرلند نیز ارزش خود را از دست داده‌اند.

البته ثروت آقای ترامپ را نمی‌توان به سادگی تخمین زد. وی همچنان از انتشار اوراق مالیاتی خود و جزئیات ثروتش سرباز می‌زند و از زمان شروع به کار به عنوان رئیس جمهوری آمریکا مدیریت شرکت‌هایش را به پسرش سپرده است.