فرودگاه نجران به تصرف مخالفان سعودی درآمد

  • انتشار: ۱۰ سرطان ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 6851

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از فارس، نیروهای جنبش معارض آزادگان نجران امروز چهارشنبه به فرودگاه منطقه‌ای نجران در جنوب عربستان حمله کرده و پس از درگیری شدید با نیروهای رژیم آل‌سعود فرودگاه را به تصرف خود درآوردند.

بر پایه این گزارش، مخالفان سعودی پس از اینکه ۳۰ تن از نظامیان ارتش عربستان را کشته و شماری را زخمی کردند به طور کامل بر فرودگاه نجران مسلط شدند.

نیروهای جنبش آزادگان نجران روز گذشته با کمک قبایل این منطقه یک فروند بالگرد ارتش عربستان را در جنوب منطقه نجران ساقط کردند.

جنبش آزادگان نجران اعلام کرد که این بالگرد توسط ضد هوایی هدف قرار گرفته و سقوط کرد.

جنبش آزادگان نجران با اعلام درگیری‌های شدید در نجران بین نیروهای این جنبش با نظامیان اشغالگر سعودی گفته بود که در  فرودگاه منطقه‌ای نجران در جنوب عربستان را تصرف خواهد کرد.

نیروهای رژیم آل سعود طی روزهای گذشته روستاهایی در نجران را با بیش از بیست فروند موشک بمباران کردند که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت.

شماری از فعالان عربستانی در منطقه نجران عربستان اقدام به تشکیل جنبش معارض سیاسی و نظامی به نام «جنبش آزادگان نجران» کردند.
قبایل منطقه نجران دو هفته پیش جنگ علیه رژیم سعودی را اعلام و آن را به خیانت به تمام معاهدات و توافقات اخیر محکوم کرد و خواستار جدایی نجران از دولت مرکزی عربستان شد.

در همین راستا این جنبش از مسلمانان و علما و روحانیون خواست که با انسجام و یکپارچگی خود، سد محکمی در برابر فتنه‌انگیزی‌های عربستان سعودی ایجاد و برای مقابله با آل سعود تدابیر مناسبی اتخاذ کنند.