فرهمند: خاموشی «ارگ» در قبال تنش های مجلس به معنای دامن زدن به تفرقه قومی است

  • انتشار: ۳۱ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 62158

«عنایت‌الله بابر فرهمند» معاون اول داکتر عبدالله در انتخابات آینده ریاست جمهوری ضمن انتقاد از خاموشی رییس جمهور غنی در قبال تنش به میان آمده در مجلس نمایندگان، این خاموشی را ریختن هیزم در آتش تفرقه قومی عنوان کرد.

فرهمند اظهار داشت: «بى‌تفاوتى داکتر اشرف غنى احمدزى به عنوان رئیس قواى سه گانه دولت در پیوند به اختلافات بوجود آمده در خانه ملت نه تنها به شأن و جایگاه ریاست جمهورى زیبنده نیست بلکه به معناى ریختن هیزم به آتش تفرقه قومى و گروهى تلقى می‌گردد.»

او افزوده: رئیس جمهورى نباید ماهى مراد خود را در گرداب اختلافات نمایندگان ملت بجوید. وى به عنوان زعیم ملت وظیفه داشت در نخستین ساعات بروز اختلاف نظر در میان اعضاى ولسى جرگه هئیت با صلاحیتى را تحت ریاست وزیر امور پارلمانى مؤظف و موضوع را به اسرع وقت حل و فصل نماید.

به بیان وی، این تماشاى معنى دار ارگ نشاندهنده ضعف مدیریتى و علاقه مفرط ارگ نشینان نسبت به اوج چنین اختلافات ملى است. تاریخ گواه این چنین سیاست‌هاى ناکام و ناروا خواهد بود. ملت افغانستان واحد و یکپارچه باقى خواهد ماند، اما تفرقه افگنان روسیاه تاریخ خواهند شد.

گفتنی است، پس از انتخاب میر رحمان رحمانی به حیث رییس مجلس نمایندگان، شماری از نمایندگان، مخالفت شان را با این انتخاب اعلام کرده و از چهار روز بدین سو تنش‌های جدی میان نمایندگان جریان دارد.