فرزاندان و نواسه های دیکتاتورهای بدنام چه می کنند؟

  • انتشار: ۱۴ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 36562

بااینکه نام بزرگ‌ترین دیکتاتورهای قرن بیستم همیشه در تاریخ تکرار می‌شود، اما حرف زیادی از فرزندان و نسل‌های بعدی آن‌ها زده نمی‌شود. نوادگان این دیکتاتورهای بدنام کجا هستند و چه می‌کنند؟

مشخص شد که موسولینی، استالین، پل پوت و دیگر شخصیت‌های منفور و بدنام نوادگانی دارند که برخی از آن‌ها سیاستمدار و برخی دیگر هنرمندند. عده‌ای نیز به‌صورت تقریباً ناشناس زندگی می‌کنند.

الساندرا موسولینی نوه دیکتاتور ایتالیا بنیتو موسولینی است. او در سال 2013 به‌عنوان سیاستمدار حزب راست وارد مجلس سنای ایتالیا شد. او درگذشته بازیگر و مدل بود.

جیکوب یوگاشویلی نتیجه‌ی رهبر شوروی “جوزف استالین” است. او یک هنرمند است که در گرجستان زندگی می‌کند. به گزارش “The Globe and Mail” او درگذشته از اصل و نسبش شرمگین بود، اما اکنون یاد گرفته که به شجره‌اش احترام بگذارد.

سارا پاچاتا دختر دیکتاتور کمبودیا “پل پوت” است. او در سال 2014 ازدواج کرد و اکنون به‌عنوان کشاورز برنج کار می‌کند. او به خبرنگاری به نام “نیت تیر” گفت: “دوست دارم در زندگی بعدی پدرم را ببینم و با او باشم.”

“زوری ریوس” دختر “افرین ریوس مونت” دیکتاتور سابق گواتمالا است که پس از کودتا در سال 1982 به قدرت رسید. او اکنون یکی از سیاستمداران کشورش است و در سال 2004 با “جری ولر” ازدواج کرد که یکی از جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت ایلینوی بود.

“ولنتین چائوشسکو” تنها فرزند زنده‌ی رهبر رومانی “نیکولای چائوشسکو” و همسرش “النا” است. او درزمینهٔ فیزیک هسته‌ای در رومانی تحقیق می‌کند.

“جافار امین” پسر دیکتاتور اوگاندا “عدین امین” می‌باشد. یازده سال است که به‌عنوان مدیر DHL کار می‌کند. بعلاوه در کارهای تبلیغاتی شرکت‌هایی مانند “Qatar Airways” و “Hwansung” نیز فعالیت دارد.

“فرناندو مارتین مانوتوک” نواسه‌ی حاکم سابق فیلیپین “فردیناند مارکوس” است. او علاوه بر کارهای مدلینگ، صاحب کسب‌وکارهای زیادی در فیلیپین است.

آدولف هیتلر فرزند نداشت. اما هنوز پنج عضو از نسل خانواده او زنده هستند. آن‌ها از نسل فرزندان اولین ازدواجِ پدرش هستند و قول داده‌اند هیچ‌وقت بچه‌دار نشوند تا میراث هیتلر با مرگشان پایان یابد.