غنی: شهروندان را صاحب شهر بسازید

  • انتشار: ۷ سنبله ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 15240

اشرف غنی رئیس جمهور در دومین کنفرانس شهرداران افغانستان گفت که مهمترین معیار موفقیت شما شهرداران این است که بتوانید شهروندان افغانستان را صاحب شهر بسازید. شهروندی نقطه بنیادی کار ما است که باید بر این اساس پیش برویم.

رئیس جمهور در دومین کنفرانس ملی شهرداران افغانستان که امروز یکشنبه با حضور مقام های بلندپایه دولتی در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده بود به ایراد سخرانی پرداخت.

در این کنفرانس شماری از اعضای کابینه، مقام های بلند پایه دولتی، نمایندگان مردم در شورای ملی و شهرداران از سراسر کشور شرکت کرده اند.

هدف از برگزاری این کنفرانس ملی دو روزه؛ ایجاد حکومت داری بهتر، عرضه خدمات شهری بهتر، بالا بردن ظرفیت کاری در شهرداری ها و بلند بردن عواید شهرها خوانده شده است.

در همین حال محمد اشرف غنی رییس جمهور؛ هماهنگی بین سکتورهای شهری را اساسی خواند و تاکید نمود که در بخش حل مشکلات قانونی فراروی فعالیت شهرداری ها کامل های جدی برداشته می شود.

آقای غنی بیان داشت که باید در شهرهای افغانستان تحرک بنیادی به وجود آمده و این شهرها به یک فرصت خوب عایداتی تبدیل شوند.

وی تاکید نمود که شهروندان زمانی با شهرداری ها همکار خواهند بود که فعالیت این ادارات برای آنان قابل قبول و کارکردهای شان قابل لمس باشد.

محمد اشرف غنی، با ابراز خرسندی از معرفی شهرداری جدید و جوان بیان داشت که آنان دیدگاه واضح و روشن درباره آینده شهرهای داشته و متعهد به پیشرفت کشورشان می باشد.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که به دلیل عدم توجه دولت به انکشاف شهرها به ویژه در پایتخت، بسیاری از ساخت و سازها در کابل و دیگر شهرهای بزرگ کشور در ساحات غیرپلانی بوده و مشکلات زیادی شهری را برای شهروندان به وجود آورده است.