عملیات تروریستی در تهران با کشته شدن همه مهاجمان به پایان رسید

  • انتشار: ۱۷ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 24085

مقام های ایرانی اعلام کردند عملیات تروریستی در آرامگاه امام خمینی و مجلس شورای اسلامی با هلاکت تروریست ها پایان یافت.

عملیات تروریستی مجلس شورای اسلامی که از ساعت 10:15 دقیقه آغاز شده بود، بعد از ظهر چهارشنبه پایان یافت.

به گفته مقامات ایرانی یکی از این تروریست ها خود را منفجر کرد و سه تن دیگر نیز توسط نیروهای ویژه سپاه پاسداران به هلاکت رسیده است.

همچنین یک تیم تروریستی دیگر همزمان به آرامگاه امام خمینی رفته بود که توسط ماموران نظامی ایران یک نفر کشته و دیگری نیز اقدام به انفجار کمربند انتحاری کرد و به هلاکت رسید.

محمدعلی انصاری مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام با اشاره به حادثه تروریستی صبح امروز در حرم امام خمینی گفته است: در این حادثه سه تن مجروح و یکی از کارکنان فضای سبز کشته شده است.

وی افزود: “ساعت 10:40 دقیقه دو تروریست از ناحیه غربی حرم قصد ورود به حرم می‌کنند. هر دو مواد انفجاری به خود وصل کرده بودند و به محض ورود به حرم شروع به تیراندازی کور و بی هدف می‌کنند. در همین زمان سه نفر مجروح و یک نفر نیز به شهادت می رسند.”

انصاری خاطرنشان کرد: در مقابل درب شبستان نیروهای انتظامی به سمت این افراد تیراندازی می کنند که یکی از آنها مقابل درب شبستان منفجر می شود. تروریست دوم فرار می کند که او نیز با تیراندازی ماموران به هلاکت می رسد و ماموران موفق می شوند جلیقه انفجاری او را خنثی کنند. تروریست ها تعداد زیادی نارنجک و مواد منفجره با خود داشتند.”

همچنین مدیرکل ضد تروریستی وزارت اطلاعات (امنیت ملی) ایران صبح امروز اعلام کرده بود که چند تیم تروریستی در شهر تهران اقدام به عملیات تروریستی کردند که عوامل یک تیم قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند.

وی اظهار کرده بود: دو تیم دیگر آرامگاه امام و ساختمان مجلس را مورد حمله قرار دادند که با هوشیاری ماموران حرم مطهر امام یک فرد انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر خود را منفجر کرد.

در همین حال یک عضو پارلمان ایران گفته است که با وجود عملیات تروریستی در مجلس ایران، جلسه هفتگی این مجلس مختل نشده بود.

به گفته این مقام وزارت اطلاعات ایران تیم دیگر در میدان بهارستان اقدام به تیر اندازی به مراجعین و یکی از ساختمان های اداری مجلس کرده است.

به گزارش رسانه های ایرانی در این عملیات ها تا کنون 12 نفر جان باخته است و 42 نفر مصدوم شدند.

گفتنی است گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به دو نقطه تهران را بر عهده گرفته است.