عمران، کودک سوری که عکسش جهان را تکان داد، بار دیگر خبرساز شد

  • انتشار: ۱۶ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 24009

عمران داکنیش، کودک سوری نشسته بر روی صندلی سرخ آمبولانس که تصویرش به سمبلی از رنج مردم سوریه تبدیل شده بود بار دیگر خبرساز شده است.

خانواده عمران در گفت و گو با تلویزیون لبنانی المیادین گفته اند حلب را ترک نمی کنند. آنها خود را طرفدار دولت سوریه خوانده اند.

عمران دانکیش پسر بچه پنج ساله ای است که تصاویر منتشر شده از او در یک آمبولانس به نمادی از وحشت و عذاب جنگ داخلی سوریه تبدیل شد.

صورت زخمی و خاک آلود او و تلاشش برای پاک کردن دست های خونین اش با چوکی آمبولانس پس از یک حمله هوایی به حلب در سراسر جهان باعث منقلب شدن بسیاری از مردم شد.

برادر بزرگتر او علی که ۱۰ ساله بود بر اثر جراحات ناشی از بمباران کشته شد.

حالا اما ویدئوی تازه ای از عمران منتشر شده است که او را صحیح و سالم نشان می دهد.

خانواده داکنیش در خانه خود با شبکه تلویزیونی المیادین مصاحبه کرده اند. در طول این گفت و گو عمران نشسته روی زانوی پدرش دیده می شود.

کنانه علوش، روزنامه نگار سوری در توییتر خود عکسی از خودش و عمران را با این شرح و عنوان منتشر کرده است: «عمران کودک؛ کسانی که سعی در ریختن خون سوریان بیگناه دارند تلاش کردند زخمی شدن او را به حمله ارتش سوریه نسبت بدهند. او حالا زنده و سلامت است در سوریه زیر نظر دولت و ارتش در کنار مردمش زندگی می کند.»

در گفت و گوی خانواده داکنیش با المیادین اما پدر عمران گفته است رسانه ها فقط می خواستند رنج و عذاب پسرم را بفروشند و از او به عنوان اسلحه ای برای حمله به مقامات سوریه و رئیس جمهور، بشار اسد استفاده کنند.