عقلانیت سیاسی

  • انتشار: ۲۰ سرطان ۱۴۰۰
  • سرویس: دیدگاهسیاست
  • شناسه مطلب: 116399

دیگرانی که عقل دارند موشک بالستیک آزمایش می‌کنند و پیام آن را دوستی و امنیت برای منطقه اعلام می‌کنند اما دیوانه ما در افتتاح سد کمال خان تفوه کرد که پس از این آب را به قیمت نفت به ایران می‌فروشد.
متفکر که نه، یک دیوانه هم چنین سخنی را بر زبان نمی‌آورد و پیام دشمنی به کشور همسایه ارسال نمی‌کند. آب مایه حیات است اما اشرف غنی برای مردم دو ولایت ایران که وابسته به آب افغانستان است پیام قحطی، گرسنگی، تشنگی و مرگ فرستاد.

اکنون، مرتضوی از جایگاه دولتی و رسمی در پاسخ یک فرد عادی چنین اعلام موضع می‌کند. موضع آن فرد، موضع دولت ایران محسوب نمی‌شود اما مرتضوی با هر وزنی که دارد یک مقام رسمی به شمار می‌رود و موضع او موضع دولت افغانستان محسوب می‌شود.
به نظر می‌رسد خرد و عقلانیت از سرزمین ما رخت بر بسته و حتی مقامات ما سوراخ دعا را گم کرده‌اند.
تویت حمید ابوطالبی، مشاور سابق رئیس جمهور روحانی در پاسخ به موضع رئیس جمهور افغانستان در افتتاحیه سد کمال خان که بیاد دارید.👇

“اگر اندکی عقلانیت سیاسی وجود می‌داشت، مقامات افغانستان افتتاح سد کمال خان را به موضوع صلح و دوستی تبدیل می‌کردند و نه عامل چالش و اختلاف. کشور لندلاک چون افغانستان، توان اجرای پروژه “آب در برابر نفت” را ندارد. فقط “آب در برابر حق ترانزیت و تردد”می‌تواند تمام آب سد را در ایران جاری سازد.”

پ.ن: دولتی که ملتش قبولش ندارد و پنجه مرگ هم دارد گلویش را می‌فشارد چرا باید تا این اندازه دشمن‌سازی کند؟
آب زیاد بود یا مهارش نمی‌توانی یا می‌فروشی و هزار نیاز دیگرت را براورده می‌کنی، این همه شعار پر هزینه برای چه؟

رسول حمیدی

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *