عبدالله: مسلمیار از کمیسیون های انتخاباتی عذر خواهی کند

  • انتشار: ۹ میزان ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 69725

داکتر عبدالله رییس اجراییه حکومت در واکنش به سخنان فضل الهادی مسلمیار؛ رییس مجلس سنا در پیوند به شمارش آرای بدون بایومتریک، آن را غیر مسؤولانه و تهدید آمیز خواند و گفت مسلمیار باید از کمیسیون‌های انتخاباتی معذرت خواهی کند.

در اعلامیه ریاست اجراییه آمده است: « این سخنان غیرمسؤولانه و تهدید آمیز را علیه مقامات و منسوبین کمیسیون‌های مستقل انتخابات محکوم می‌کند. هیچ‌کس حق تهدید کمیسیون‌ها، مسؤولین و کارمندان این نهادها را ندارد. آقای مسلمیار باید این اخطار خود را هرچه سریع‌تر پس بگیرد و از کمیسیون‌ها معذرت بخواهد.»

در این اعلامیه از نهادهای عدلی و قضایی خواسته شده است تا تهدیدها علیه مسؤولان کمیسیون‌های انتخابات را جدی‌ بگیرد و با کارمندان کمیسیون برخورد قانونی انجام دهد.

بر اساس این اعلامیه: « نهادهای مسؤول در حکومت افغانستان موظف اند از روند تحکیم مردم‌سالاری در افغانستان حمایت کنند و طبق قانون فضای امن و مساعد را برای کارمندان کمیسیون‌ها مساعد سازند تا وظایف خویش را مسؤولانه انجام دهند،‌ نه این‌که خود به مانع و تهدیدی برای مردم‌سالاری و زمینه‌سازی برای تقلب مبدل گردند.»

گفتنی است، رییس مجلس سنا به کمیسیون انتخابات هشدار داده که باید به آرای بیومتریک‌نشده اعتبار دهد؛ در غیر آن به زور متوسل خواهد شد.