عبدالله در دیدار با رئیس جمهور پاکستان خواهان اقدام قاطع حکومت این کشور علیه رهبران طالبان شد

  • انتشار: ۳۱ جوزا ۱۳۹۷
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 44115

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی در دیدار با ممنون حسین رئیس جمهور پاکستان در دوشنبه پایتخت تاجیکستان، خواهان اقدامات عملی و قاطع حکومت پاکستان علیه رهبران و اعضای گروه طالبان در پاکستان شد.

عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی که برای اشتراک در کنفرانس آب برای توسعه پایدار به تاجیکستان رفته با تعدادی از رهبران کشورها دیدار و گفتگو کرد.

آقای عبدالله عصر روز گذشته (چهارشنبه) در دیدار با ممنون حسين رييس جمهور پاکستان در مورد صلح و آتش با طالبان مسلح گفتگو نمود.

در بیانیه ریاست اجرایی گفته شده، رییس اجرایی با اشاره به رفت و آمدهای مسوولین بخش نظامی هردو کشور ابراز امیدواری نمود که گام‌های صادقانه و جدی بتواند هردو کشور را در دست یافتن به صلح و ثبات یاری رساند و خواهان اقدامات عملی و قاطع حکومت پاکستان علیه رهبران و اعضای گروه طالبان در پاکستان شد.

در این نشست هردو طرف از گام‌های حکومت افغانستان و اعلان آتش بس برای دست یافتن به صلح و آشتی حمایت کردند و براصل اعتماد سازی میان افغانستان و پاکستان و تبادل معلومات استخباراتی٬ افزایش ملاقات‌های مشترک میان مسوولین نظامی و ملکی دو کشور و پیام واضح و روشن به طالبان که اگر آماده‌ي صلح نباشند با زور و قوت با آنان برخورد می‌گردد٬ تاکید صورت گرفت.

در این نشست رییس جمهور پاکستان از نقش فعال حکومت افغانستان در کشته‌شدن مولانا فضل‌الله رهبر تحریک طالبان پاکستان تشکر و قدردانی کرد و خواهان بهبود روابط و همکاری مشترک هردو کشور گردید.

آقای عبدالله که براى اشتراک در يک کنفرانس در مورد آب وارد تاجکستان شده بود، قرار است امروز به کشور برگردد.