عبدالله: حزب «التحریر» یک سازمان تروریستی است

  • انتشار: ۲ قوس ۱۳۹۴
  • سرویس: تیتر 1
  • شناسه مطلب: 11592

رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی صبح امروز در نشست شورای وزیران دولت کابل که در قصر سپیدار برگزار شد حزب التحریر را که در این کشور فعالیت می‌کند متهم به جذب و تشویق جوانان افغان برای انجام اقدامات تروریستی کرد.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از تسنیم، «عبدالله عبدالله» رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی صبح امروز در نشست شورای وزیران اعلام کرد: حزبی به نام «التحریر» در افغانستان مشغول فعالیت است که به هیچ وجه جنبه سیاسی ندارد.

وی در این نشست که در قصر سپیدار کابل برگزار شد اظهار داشت: حزب التحریر یک حزب سیاسی نیست، بلکه یک سازمان تروریستی است.

عبدالله تأکید کرد: این حزب در تلاش است تا با گسترش فعالیت‌های خود و جذب جوانان افغانستان آن‌ها را برای انجام اقدامات تروریستی تشویق کند.

رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی اذعان داشت: قطعا فعالیت‌های حزب مذکور از دید نهادهای امنیتی افغانستان پوشیده نیست، اما این حزب باید بصورت جدی تحت بررسی قرار گیرد.

در ادامه وی گفت: مسائل امنیتی افغانستان و خصوصا ولایت‌های «هلمند» و «بدخشان» در صدر دستور کار نشست امروز شورای وزیران قرار دارد.

عبدالله عبدلله تصریح کرد: موضوع گروگانگیری‌ مسافران در مسیر قندهار-کابل توسط افراد مسلح ناشناس نیز با تمام نیرو و امکانات در حال پیگیری است، اما نمی‌توان در این باره جزیئاتی را ارائه کرد.

رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان افزود: وزیر دارایی این کشور پس از مدتی تأخیر در مورد مسائل اقتصادی و پیگیری موضوعات حاشیه آن، امروز به پاکستان می‌رود.

در نشست شورای وزیران امروز، وضعیت بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت و وزیر بهداشت و درمان نیز گزارشی را در مورد اقدامات انجام شده برای بهبود روند مراکز درمانی ارائه خواهد کرد.

وزیر معادن نیز با ارائه گزارشی اقدامات انجام شده و در دست کار این وزارت را ارائه نمود و وزیر آموزش و پرورش این کشور نیز از روند چاپ و توزیع کتب درسی گزارشی ارائه کرد.