عبدالله: افغانستان در خطرناک ترین حالت خود قرار دارد

  • انتشار: ۱۹ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 37957

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، وضعیت کنونی در کشور را شکننده خوانده و تاکید می‌کند که افغانستان در خطرناک ترین حالت خود قرار دارد.

روز گذشته در مراسم بزرگداشت از چهارمین سالروز وفات مارشال محمدقسیم فهیم، معاون پیشین ریاست جمهوری زیر عنوان “مارشال افغانستان و همدیگرپذیری” با حضور مقام‌های بلندپایه دولتی، اعضای کابینه، روئسای مجلسین شورای ملی، نمایندگان مردم در شورای ملی، چهره‌های سیاسی و جهادی و هزاران شهروند کشور در خیمه لویه جرگه برگزار شد.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی در این مراسم با اشاره به شخصیت و کارکردهای مارشال افغانستان در دوره جهاد، مقاومت و نظام پسا طالبان تاکید کرد که وحدت، عدالت و برابری اساس اندیشه مارشال را شکل می‌داد و مارشال همیشه تاکید می‌کرد که افغانستان نباید به تفرقه‌های گذشته برگردد.

داکتر عبدالله گفت:”مارشال بر این باور بود که افغانستان نباید به تفرقه‌های گذشته برگردد. چیزی که افغانستان ضعیف ساخته و امروز هم متاسفانه افغانستان را ضعیف می‌سازد تفرقه‌هایی است که در بین مردم ایجاد شده و منشاء آن عدم آگاهی و ناآگاهی از وضعیت و عدم تعهد واقعی به آرمان‌های مردم و عدالت است و بی عدالتی‌هایی که صورت گرفت و صورت می گیرد”.

رییس اجرایی افزود:”در خطیرترین حالات خود کشور ما قرار دارد در حالی که دستاوردها است، پیشرفت ها وجود دارد اما در خطیرترین حالت تاریخ معاصر همین کشور قرار دارد، خطر در کجاست که اگر یکبار دیگر ما آن غفلت بزرگ را کنیم و خدای ناخواسته برویم به طرف بی عدالتی و تفرقه قومی و دیگر چیزی که باید سبب نجات افغانستان شود آن وجود نخواهد باشد، این نکته باید همیشه مد نظر ما باشد”.