عبدالله: از اعزام هزاران سرباز جدید ناتو به افغانستان استقبال می کنیم

  • انتشار: ۱۰ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 25158

عبدالله عبدالله، رئیس اجرائی حکومت وحدت ملی در واکنش به اعزام چند هزار سرباز جدید ناتو به کشورٰ آن را موجب جدی تر شدن مبارزه با تروریسم در کشور دانسته است.

وی تصمیم ناتو در رابطه با افزتیش نیرو در افغانستان را نشانه جدی اراده متحدین بین المللی افغانستان در مبارزه جهانی با ترورزیم عنوان کرده است.

آقای عبدالله در صفحه فیسبوک خود در این رابطه نوشته است : ” افزایش حمایت از نیروهای خاص که در جنگ با تروریسم، موثریت شان را به اثبات رسانیده‌اند، تجهیز و اکمال نیروهای هوایی کشور که باعث بلند رفتن ظرفیت ترانسپورتى و موثریت حمایت هوائى از نیروهاى زمینى در حال جنگ خواهد شد و آموزش کادرهاى رهبرى نیروهاى امنیتى و دفاعى، نمایانگر این واقعیت است که مبارزه بر علیه تروریزم در افغانستان جدی ‌تر می‌شود”.

این واکنش رئیس اجرائیه در حالی صورت می گیرد که عامه مردم افغانستان افزایش نیروهای خارجی در افغانستان را موجب بیشتر شدن نا امنی ها در افغانستان می دانند.

در سالهای اخیر که حکومت وحدت ملی در کشور حاکم شده استٰ دامنه نا امنی ها روز به روز در مناطق مختلف افغانستان در حال گسترش است و نیروهای خارجی موفق نشده اند به تعهدات خود در خصوص تامین امنیت نسبی و آموزش و تجهیز نیروهای امنیتی افغانستانی عمل کنند.