عبدالله ادعای دفتر مطبوعاتی‌اش را اصلاح کرد!

  • انتشار: ۲۹ میزان ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 70265

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی پس از دیدار عبدالله با «نانسی پلوسی» رییس مجلس نمایندگان نوشت که خانم پلوسی خطاب به عبدالله گفته: «ما می‌خواهیم در افغانستان صلح به رهبری شما تحقق یابد»؛ اما ساعاتی پس از نشر این اعلامیه رییس اجراییه آن را اصلاح کرد.

ابتدا در اعلامیه آمده بود که خانم نانسی خطاب به داکتر عبدالله گفته: با شما از زمانی‌که وزیر امورخارجه افغانستان بودید، آشنایی دارم. ما می‌خواهیم در افغانستان صلح به رهبری و مالکیت شما تحقق یابد؛ امنیت برقرارشود؛ اقتصاد افغانستان بهبود یابد و مردم افغانستان در امنیت و رفاه زندگی نمایند.

این ادعای دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی نشان می‌دهد که گویا رییس مجلس نمایندگان امریکا به صورت مستقیم از پیروزی داکتر عبدالله  در انتخابات ریاست جمهوری سخن گفته است.

اما ساعاتی پس از نشر اعلامیه؛ داکتر عبدالله همان اعلامیه دفتر مطبوعاتی‌اش را در صفحه فیسبوکش اشتراک گذاری کرد اما بخش جنجالی آن را اصلاح کرد.

در اعلامیۀ اصلاح شده‌ای که داکتر عبدالله آن را نشر کرده آمده: خانم پلوسی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: با شما از زمانی‌که وزیر امورخارجه افغانستان بودید، آشنایی دارم. ما می‌خواهیم صلح در افغانستان به کمک شما و به رهبری و مالکیت افغانها تحقق یابد؛ امنیت برقرارشود؛ اقتصاد افغانستان بهبود یابد و مردم افغانستان در امنیت و رفاه زندگی نمایند.

پس از نشر این اعلامیه از سوی داکتر عبدالله؛ دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی نیز متن اعلامیه خود را اصلاح کرد. در متن اعلامیه تاکید شده که «ما می‌خواهیم صلح در افغانستان به رهبری و مالکیت افغان‌ها» تحقق یابد.