عالم دینی: امروز به جای اینکه از ولادت حضرت زهرا (س) گرامیداشت شود از ولنتاین تجلیل می‌شود

  • انتشار: ۲۸ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 78078

یارمحمد رحمتی استاد حوزه گفت که امروزه جوانان مسلمان در خیابان‌های کابل که محل شهادت میلیون ها جوان فداکار است، از یک جشن یهودی و غربی به نام ولنتاین تجلیل می کنند.

یارمحمد رحمتی استاد حوزه و عالم دین روز یکشنبه، ۲۷ دلو در محفل گرامیداشت از ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت که قرآن به عنوان یک سند آسمانی و کتاب الهی برای ما جایگاه و ماهیت را قبل از اسلام بیان کرده، امروز هم متاسفانه دیدگاه ضددینی وجود دارد که اگر در خانه ای فرزندی دختر تولد شد، اعضای این خانواده ناراحت می شوند.

آقای رحمتی گفت که قرآن فرموده: أَیُمْسِکُهُ عَلَى هُونٍ أَمْ یَدُسُّهُ فِی التُّرَابِ؛ یعنی اینکه این دختر را همراه با ننگ و خفت نگاه دارد یا او را در خاک پنهان کنید، کسی در مقابل سرنوشت دختران آن زمان احساس مسئولیت نمی‌کرد و یا او را زنده به گور می کردند.

این عالم دین بیان کرد که پیامبر بزرگوار اسلام (ص) فرزندی داشت که از دنیا رفت و دشمنان، این پیامبر بزرگ را ابتر نامیدند، اما خداوند برای تسلی خاطر پیامبر اسلام (ص) می فرماید إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ یعنی خیر بسیار بزرگ و عظیمی برایت عطا کردم که اگر فاطمه زهرا (س) نبود، حسن و حسین، سایر ائمه معصوم و مهدی موعود (عج) وجود نداشت.

رحمتی افزود: در حدیثی آمده است؛ لَوْ لَمْ یَبْقَ مِنَ اَلدُّنْیَا إِلاَّ یَوْمٌ وَاحِدٌ لَطَوَّلَ اَللَّهُ ذَلِکَ اَلْیَوْمَ حَتَّى یَمْلِکَ رَجُلٌ یُوَاطِئُ اِسْمُهُ اِسْمِی، وَ خَلْقُهُ خَلْقِی، وَ اِسْمُ أَبِیهِ اِسْمَ أَبِی، یَمْلَأُهَا عَدْلاً وَ قِسْطاً کَمَا مُلِئَتْ ظُلْماً وَ جَوْراً؛ که در تفسیر این حدیت باید گفت این همان خیر کثیری است که از وجود مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) امتداد پیدا کرده است.

او عنوان کرد که در آیه ای دیگر از قرآن آمده؛ فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ که تفسیر این آیه این است که پاسداشت مقام حضرت فاطمه زهرا به حدی بزرگ است که گفته شده ولادت حضرت زهرا به حدی بلند است که گفته شده، نماز بخوان و شتر قربانی کنید.

این کارشناس دینی تاکید کرد که روزی که دشمنان اسلام پیامبر را توهین می کردند، خداوند به خاطر تسلی خاطر پیامبر بزرگ اسلام، دشمنان او را ابتر خواند، اما امروز بعد از نازل شدن چند صد سال از این آیه قرآن، معجزات این آیه برای همه ما هویدا و آشکار است و در هر گوشه دنیا سلاله فاطمه زهرا وجود دارد.

رحمتی گفت که دشمنان برای اینکه بتوانند اسم، تاریخ و ولادت این بانوی بزرگ را مدفون کنند، دست از هر اقدامی برنمی دارند. امروز نیز فرزندان امت اسلامی و تعدادی از جوانان در این شهر به جای اینکه از ولادت حضرت فاطمه زهرا تجلیل کنند، از روز ولنتاین را تجلیل می کنند.

این عالم دین همچنین خاطرنشان کرد که خیابان هایی که شاهد خون میلیون ها شهیدی بوده، که در مقابل دشمنان ایستادند، امروز شاهد تجلیل از ولنتاین است، ولنتاینی که غرب ها و یهودی ها برای ما تحفه آورده است.

رحمتی در پایان با اشاره به شهادت سردار سلیمانی در عراق توسط امریکایی جنایتکار گفت که این سردار دلیر اسلام خواست گروه های تروریستی و ضد اسلامی را نابود کند، اما او را به شهادت رساندند، چون درک کردند که اگر این مجاهد در صحنه جهان باشد، هیچ برنامه استکبار جهانی تحقق نخواهد یافت، غافل از اینکه شهادت بزرگ مرد تاریخ، عامل بیداری جهان اسلام شد.