قمار بازی عادل بن سالم الکلبانی امام جماعت مسجدالحرام + تصاویر

  • انتشار: ۱۸ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 39325
عادل بن سالم الکلبانی

در اقدامی تازه، هفته گذشته نخستین دوره ​مسابقات سراسری قطعه بازی (پاسور) در عربستان سعودی به مدت ۵ روز و با حمایت و مشارکت برخی از چهره‌های شاخص این کشوراز جمله عادل بن سالم الکلبانی در پایتخت این کشور آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری اطلس، اداره کل ورزش عربستان اعلام کرده است که جوایز نقدی به ارزش ۵۰۰ هزار ریال سعودی برای این مسابقات در نظر گرفته شده و قرار است برای نفرات اول تا چهارم به ترتریب، ۱۳۳ هزار دالر، ۶۶ هزار دالر، ۴۰ هزار دلار و ۲۶ هزار دالر به عنوان جایزه پرداخت شود.

قماربازی عادل بن سالم الکلبانی

یکی از نکات جالب این بازی ها شرکت عادل بن سالم بن سعید الکلبانی از مبلغان سعودی و امام جماعت نمازهای تراویح مسجد الحرام در این مسابقات بود.

عادل بن سالم بن سعید الکلبانی از مبلغان سعودی و امام جماعت نمازهای تراویح مسجد الحرام ( از سال ۱۳۸۷) در این مسابقات حضور یافت و مشارکت کرد که انتقاد فعالان شبکه‌های اجتماعی را در پی داشت.

گفته می‌شود برگزاری مسابقات سراسری قطعه بازی در قالب چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی صورت می‌گیرد که طی ما‌های گذشته از سوی محمد بن سلمان، ولی‌عهد این کشور با هدف ایجاد فضای باز اجتماعی و فرهنگی و اصلاحات اجتماعی در عربستان و کاهش وابستگی این کشور به نفت روی نمایی شد.

با این حال اعلام برگزاری این مسابقات و حمایت برخی از مفتی‌های عربستان سعودی از مسابقات ورق بازی و حضور آن‌ها در مراسم افتتاح واکنش و انتقاد فعالان و کابران فضای مجازی را به همراه داشته است.

برخی از کابران ضمن انتقاد از برگزاری این بازی‌ها و بی‌توجهی به مراکز آموزشی، سرمایه گذاری در بخش آموزش عربستان سعودی را بهتر از برگزاری چنین بازی‌های بی‌ارزش دانستند و عکس‌هایی از سالون‌های برگزاری این مسابقات با سالن‌های برگزاری امتحانات را منتشر کردند.

عربستان سعودی در حالی مسابقات بازی پاسور را به صورت رسمی برگزار می کند که «عبدالعزیز ابن باز»، مفتی اعظم عربستان ( از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۹) آن را از منکرات و از ابزارهای لهو و لعب دانسته که موجب ترک نماز یا تاخیر آن می‌شود و ضررهایش برای همه معلوم و بیشتر از منفعتش است.

امام جماعت قمارباز مسجد الحرام کیست؟

عادل بن سالم الکلبانی امام جماعت آفریقایی تبار مسجدالحرام ابتدا به عنوان کارمند شرکت هوایی السعودیه مشغول به کار شد و در سال ۱۹۸۴ میلادی با موفقیت در آزمون اداره اوقاف عربستان، به عنوان امام جماعت مسجد میدان هوایی ریاض انتخاب گردید.

وی بعد از دو سال به مسجد صلاح الدین در منطقه سلیمانیه منتقل شده و پس از ۴ سال به مسجد جامع ملک خالد در ریاض رفت.

عادل بن سالم الکلبانی از سال ۱۳۸۷ شمسی به دستور پادشاه وقت عربستان به عنوان پیش نماز مسجد الحرام منصوب شد.

گفتنی است این شیخ فاقد تحصیلات دینی رسمی بوده و تنها بطور غیررسمی در درس چند شیخ وهابی شرکت کرده است.

عادل بن سالم الکلبانی
عادل بن سالم الکلبانی
عادل بن سالم الکلبانی