طرح برگزاری چهار انتخابات پیش رو یک ماه دیگر اعلام می شود

  • انتشار: ۲۲ حوت ۱۳۹۷
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 54702

اورنگ زیب، معاون کمیسیون مستقل انتخابات تاکید کرد که طرح برگزاری انتخابات ریاست جمهوری همراه با انتخابات شورای ولایتی و شوراهای ولسوالی تا یک ماه دیگر تکمیل و اطلاع رسانی خواهد شد.

وی همچنین از شکل گیری کمیته های فنی برای امکان سنجی و چگونگی برگزاری چهار انتخابات خبر داد و افزود: علاوه بر این، کمیته های دیگری نیز به منظور بررسی استفاده از فناوری انگشت نگاری، استخدام ها در کمیسیون و نام نویسی تقویتی رای دهندگان ایجاد شده است.

اورنگ زیب اظهار داشت: پس از تکمیل شدن بررسی‌های فنی،‌ یافته‌ها و ملاحظات مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات با احزاب سیاسی، نهادهای مدنی، نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و طرف‌های دخیل در روند انتخابات در میان گذاشته خواهد شد تا یک اجماع نظر عمومی در پیوند با انتخابات ‌شکل گیرد.

معاون کمیسیون مستقل انتخابات درباره بودجه برگزاری این انتخابات نیز بیان داشت: جامعه جهانی حمایتش را اعلام کرده است که برای انتخابات آینده بودجه فراهم می کند، اما پس از نهایی شدن طرح برگزاری انتخابات به موضوع بودجه خواهیم پرداخت.

بر اساس تقویم کنونی، انتخابات ریاست جمهوری قرار است همزمان با انتخابات شوراهای ولایتی، شوراهای ولسوالی و مجلس در ولایت غزنی در ۲۹ سرطان سال آینده برگزار شود.