طالبان: خارجی ها، مزدوران فراری را اینجا آوردند و بر مردم ما حاکم ساختند

  • انتشار: ۱۹ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 37958

طالبان با انتشار بیانیه ای ضمن رد درخواست حکومت افغانستان برای صلح می گوید که نیروهای متجاوز غربی، نظام اسلامی ما را سرنگون کردند و به خاطر عملی کردن نقشه های خود و تذلیل مردم افغانستان، مزدوران فراری را آوردند و در اینجا حاکم ساختند.

طالبان با انتشار بیانیه ای نسبتا بلند در مورد مسایل مختلف افغانستان و حضور بلندمدت نیروهای آمریکایی و ناتو اظهار نظر کرده است. آنها نیروهای آمریکایی را نیروهای کفری خواندند و می گوید این نیروهای برای از بین بردن دین اسلام به اینجا آمده اند.

در قسمتی از بیانیه طالبان گفته شده “کفار ظالم و متجاوز غربی نظام اسلامی ما را سرنگون کردند، خاک ما را اشغال کردند، ما در خانهء خود محکوم و مغلوب کردند، اختیار زمین و فضای ما را بدست گرفتند، در سرزمین ما بخاطر عملی کردند نقشه های جهانی خود میدان های هوایی و قرارگاه های نظامی بزرگی ایجاد کردند، برای تذلیل ملت سربلند، باعزت و مجاهد ما مزدوان فراری از جامعهء ما را آوردند و در اینجا حاکم ساختند”.

طالبان در بیانیه خود گفته است “مبارزه جهادی ما در هفده سال گذشته از مراحل مختلف سختی ها گذشته است، تا جائیکه زمانی تجاوزگران غربی در یک زمان در حدود 130 هزار نظامی مسلح وارد کرده از خارج را همراه با تانک ها، توپ ها، طیارات و تکنالوجی پیشرفته مجهز کرده بود و ده ها هزار تن از ملیشه های داخلی هم بر علیه مجاهدین اکمال و به  میدان جنگ با مجاهدین آورده شدند و همه را بر علیه ما به جنگ واداشتند، تجاوزگران بمباران شدیدی از هوا انجام دادند و مظالم تاریخی را مرتکب شدند اما با همه تلاش ها نتوانستند ارادهء ملت مومن ما را شکست دهند.”

طالبان در ادامه گفته است “دشمنان متجاوز اکنون تلاش می کنند که این قیام جهادی ملت افغان  را توسط حربه های سرد و تحت عناوین تبلیغات گمراه کننده، جنگ روانی، دسیسه های استخباراتی، فتواهای جعلی و پروسهء صلح  شکست دهند.”

در سلسلهء تلاش های  مشروعیت دادن به ادارهء نامشروع کابل و حیله و تبلیغات گمراه کننده تحت نام صلح اینبار دشمنان دین، کشور و استقلال ما میخواهند تا با فریب علماء کرام جهان و کشورهای اسلامی در شهر جاکارتا کشور اندونیزیا یا در کشور دیگری نشست تحت نام و عنوان علماء جهان اسلام دایر کند.

در این بیانیه گفته شده “اداره ی غلام کابل اعلام نموده است که این کنفرانس با ابتکار و خواست آنان ایجاد خواهد شد تا با پیشکش کردن معلومات غلط، وجود و حضور کفار اشغالگر در کشور اسلامی افغانستان مشروعیت داده و جهادبرحق مجاهدین را جنگ ناروا معرفی کنند. آنها کوشش می کنند که در افغانستان، جهاد مقدس و رسیده به سرمنزل مقصود و کامیابی را خونریزی ناروا قیاس و تعبیر کنند، چیزیکه بر خلاف طروق و نصوص شرعی خون انسان ها را می ریزاند و جهاد را بدنام می کند.”

این در حالیست که الیس ولس، معاون وزیر خارجۀ ایالات متحده در امور آسیای جنوبی و مرکزی، روز جمعه حین سخنرانی در مرکز تحقیقات صلح بین المللی ایالات متحده یاUSIP، گفت که گروه طالبان بخشی از “بافت اجتماعی” جامعۀ افغانستان است، اما با استناد از نظر سنجی های اخیر که از منبع آن نام نبرد، گفت که فقط بین پنج در صد جمعیت افغانستان با آن گروه “همدردی” دارد و حدود ۱۱ تا ۱۳ در صد نفوس آن کشور با طالبان “همدلی” دارد.

خانم ویلز گفت “سوالی که آیا طالبان گروه یکپارچه است، آنان {طالبان} باید آنرا به اثبات برسانند. بهترین راهی که طالبان می توانند یکپارچگی خود را به نمایش بگذارند این است که به نمایندگی از یک سازمان مشخص وارد گفتگو های صلح می شوند.”

طالبان بارها درخواست مقامات افغان و آمریکایی را در مورد صلح با حکومت افغانستان را رد کرده است.