طالبان: انتخابات ریاست جمهوری یک پروسه جعلی است/ با تمام توان مقابل این پروسه خواهیم ایستاد

  • انتشار: ۱۵ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 67967

گروه طالبان در اعلامیه ای انتخابات ریاست جمهوری را یک پروسه جعلی خوانده و هشدار دادند که جنگجویان این گروه، با تمام توان‌شان مقابل این پروسه جعلی و نمایشی خواهند ایستاد.

در اعلامیه گروه طالبان که امروز سه‌شنبه (15 اسد) به نشر رسیده آمده، به دلیل آنکه مدیریت پروسه انتخابات در اختیار خارجی‌هاست، این پروسه تنها خاک پاشیدن بر چشم مردم و اغوای افکار عامه است، زیرا هر کس می‌داند در انتخابات که زیر چتر اشغال انجام می‌یابد بجای اراده مردم، اراده اکمال کنندگان نقش تعیین کننده دارد.

گروه طالبان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در سال 2014 که به حکومت وحدت ملی انجامید گفته که هوشیاران می‌گویند که آزموده را آزمودن خطا است. هموطنان ما بار بار شکار سیاستمداران مکار نشوند و نه هم در چنان پروسه ای سهم بگیرند که رای شان در آن هیج اعتبار و ارزشی نداشته باشد.

در اعلامیه آمده: حقیقت اینست که اداره کابل بر بخش اندک خاک افغانستان سلطه دارد و انتخابات تنها در بعضی شهرها انجام می یابد و حتی بیشتر باشندگان شهرها نیز دراین پروسه جعلی سهم نمی‌گیرند، از سوی دیگر مذاکرات برای پایان اشغال و آمادگی‌ها برای تفاهم بین الافغانی جریان دارد. با توجه به این وضعیت و شرایط خاص، این انتخابات نام نهاد تنها توطئه‌ای برای برآورده شدن هوس‌های شمار محدودی از سیاستمداران فریبکار می‌باشد و نتیجه هم ضیاع وقت، پول و امکانات است و بس.

گروه طالبان تاکید کرده: چونکه این انتخابات نام نهاد نیز مانند انتخابات های گذشته یک پروسه جعلی است، امارت اسلامی به جدیت برای جلوگیری ازان تلاش می‌کند، ما بر تمام هموطنان خود صدا می‌کنیم که از اشتراک درین پروسه خودداری نمایند و در کمپاین های تبلیغاتی کاندیدان سهم نگیرند، زیرا از اشتراک آنها تنها اشغالگران و مزدوران شان برای افزایش اعتبار خود سود می‌برند، ما باور داریم که ملت ما با مقاطعه سراسری شان این پروسه اشغالگران را نیز خنثی می سازند.

در اعلامیه آمده: چون به تازگی کمپاین‌ها برای انتخابات نمایشی آغاز شده و جلسات دائر می‌گردد، مجاهدین امارت اسلامی مانع این کار می‌شوند، برای اینکه خدانخواسته هموطنان ملکی ما زیان نبینند باید به آن جلسات و تجمعات نروند که خطر حمله و زیان دیده می‌شود.

گروه طالبان از کشورهای خارجی نیز خواسته که عوض آن که حمایت خود را ازین پروسه جعلی اعلان می‌کنند و یا مصارف بی جای آن را به عهده می‌گیرند، باید انرژی و منابع شان را برای پایان دادن اشغال افغانستان و در راستای صلح واقعی بکار بیاندازند، تا واقعا به افغانستان خدمت شود و پروسه صلح درین مرحله حساس از سوی چند شخص سبوتاژ نگردد.

در اعلامیه تاکید شده: امارت اسلامی در سراسر کشور به مجاهدین هدایت می‌دهد که با همه توان شان در مقابل این پروسه جعلی و نمایشی دشمن ایستاده شوند و دشمن را نگذارند که درین پلان شوم شان کامیاب شود.

حکومت افغانستان تاکنون به این هشدار طالبان واکنشی نشان نداده است.