طالبان: آمریکا را مجبور به خروج از کشور خواهیم کرد

  • انتشار: ۱ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 35878

ذبیج الله مجاهد سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات معاون وزیر خارجه آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که پافشاری آمریکا به استفاده از زور در افغانستان نشان می‌دهد که این کشور به دنبال تشدید جنگ است و ما آنها را به خروج از کشور مجبور می‌کنیم.

جان سالیوان معاون وزیر خارجه آمریکا جمعه گذشته در نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل درباره افغانستان گفته بود که باید با یک تعهد مشترک و قاطع به طالبان نشان دهیم که در میدان‌های جنگ چیزی به دست نمی‌آورند.

وی تاکید کرده بود برای اینکه طالبان به مذاکره با دولت افغانستان تمایل پیدا کند باید برای منزوی کردن این گروه تلاش کرد.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات معاون وزیرخاجه آمریکا اعلام کرد که سیاست استفاده از زور و فشار در افغانستان هرگز نتیجه نداده است و در آینده نیز نتیجه نخواهد داد.

وی در ادامه این بیانیه‌ تصریح کرد اظهارات این مقام آمریکایی نادرست و در تضاد با واقعیت‌های موجود در افغانستان است.

مجاهد اظهار داشت: تکرار موضع جنرال‌های آمریکایی توسط معاون وزیرخاجه این کشور که در 16 سال گذشته با شکست روبرو بوده است آمریکا را بیشتر به سمت سرنگونی سوق می‌دهد.

وی افزود: با وجود ناکامی‌های مکرر در میدان جنگ؛ صحبت از زور و اعمال فشار این موضوع را نشان می‌دهد که یا آمریکا درک درستی از واقعیت ندارد و یا برای ایجاد ناامنی و افزایش جنگ در این کشور تلاش می‌کند تا به اهداف خود در منطقه دست یابد.

مجاهد با اشاره به رقابت این کشور با سایر قدرت‌های جهان تاکید کرد که واشنگتن منطقه را به سوی گسترش جنگ و درگیری می‌برد.

طالبان در پایان این بیانیه‌ تصریح کرده است که آنها با استفاده از تمام امکانات، آمریکا را مجبور خواهد کرد تا حقایق را درک کند و دست از اشغال افغانستان بردارد.