ضرر 138 میلیارد دالری جاپان از کم خوابی مردم این کشور

  • انتشار: ۱ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 18324

نتایج یک تحقیق نشان می دهد که کم‌خوابی مردم جاپان، هر سال 138 میلیارد دالر به اقتصاد این کشور ضرر می‌زند.

نتایج آخرین مطالعه مرکز تحقیقات “راند اروپا” بیانگر آن است که کم‌خوابی مردم جاپان هرسال 138 میلیارد دالر به اقتصاد این کشور ضرر می زند.

روسیه الیوم در گزارشی نوشت: این مطالعه، خسارت اقتصاد جاپان از کم‌خوبی مردم این کشور را ناشی از پیامدهای منفی کم‌خوابی برای سلامتی مردم دانسته است؛ امری که موجب مریضی های قلبی، مریضی های شکر و مرگ زودهنگام می شود، این درحالی است که جاپان از کاهش قابل توجه جمعیت رنج می برد.

“جانکو ساکویاما” کارشناس امور اقتصادی مرکز تحقیقاتی “دای ایشی” توکیو، گفت: “کار و فعالیت طولانی مدت بدون ترک محل کار برای استراحت، فرهنگ حاکم بر بازار کار جاپان است و این امر باعث شده است که کارگران قادر به ادامه تولید در سطح مطلوب نباشند”.

براساس این گزارش برخی شرکت ها در جاپان کارکنان خود را به اضافه‌کاری وادار می کنند تا از به کارگیری نیروهای جدید و پرداخت حقوق و مزایا به آنها بی نیاز شوند.

دولت جاپان در قانون مالی سال آینده خود برای تشویق شرکت های کوچک و متوسط به اختصاص زمان بیشتر برای استراحت کارکنانشان، 3.5 میلیون دالر اختصاص داده است.

براساس قوانین کار در اتحادیه اروپا، برای حفظ سلامتی کارگران، حداکثر ساعت کاری  آنها در یک روز، 11 ساعت بوده و بیش از آن ممنوع است.