ضرر هوآوی از ممنوعیت آمریکا به ۴۰ میلیارد دالر ‌می رسد

  • انتشار: ۳۰ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: فناوری اطلاعات
  • شناسه مطلب: 64579

مدیرعامل و مؤسس هوآوی اعلام کرد آسیبی که از ممنوعیت جدید آمریکا به این شرکت می‌رسد، از آن‌چه پیش از این پیش‌بینی شده بود بیشتر خواهد بود.

به نقل از رویترز، مدیرعامل و مؤسس هوآوی در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد آسیبی که از ممنوعیت جدید آمریکا به این شرکت می‌رسد، از آن‌چه پیش از این پیش‌بینی شده بود بیشتر خواهد بود.

رن جن فی، که در دفتر مرکزی هوآوی صحبت می‌کرد، در اولین اظهار نظر رسمی در مورد میزان کمّی ضرر این شرکت گفت: ممنوعیتی که دولت ترمپ برای هوآوی ایجاد کرده است، تا ۴۰ میلیارد دلار از درآمد این شرکت می‌کاهد.

او گفت: ما خود را برای این همه فشار و حمله از سوی آمریکا آماده نکرده بودیم، بنابراین در ۲ سال آینده از این بابت آسیب خواهیم دید.

ترمپ با ممنوع کردن فروش تکنولوژی و تجهیزات، توسط شرکت‌های آمریکایی به هوآوی و قرار دادن این شرکت در لیست سیاه، ضربه سختی به هوآوی وارد کرده است.

طبق گفته مدیرعامل این شرکت، میزان فروش خارجی تلیفون های هوشمند هوآوی در ماه گذشته، ۳۰ درصد کاهش یافته است.

خبرها حاکی از آن است که شرکت‌های بزرگ آمریکایی، کوآلکام و اینتل، که تامین‌کننده تراشه‌های پردازنده‌های هوآوی بودند، مخفیانه برای تسهیل محدودیت‌های این شرکت لابی می‌کنند.

آنها در حال فشار وارد کردن به دولت برای تسهیل محدودیت‌های فروش به هوآوی هستند.

به نوشته مهر،از ۷۰ میلیارد دالری که هوآوی در سال گذشته صرف خرید تجهیزات و قطعات کرده است، ۱۱ میلیارد دالر به جیب شرکت‌های آمریکایی نظیر کوآلکام و اینتل رفته است.