شیوع «کرونا» دیوار بزرگ چین را نیز تعطیل کرد

  • انتشار: ۵ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 75523

در پی شیوع ویروس کرونا، بخش هایی از دیوار بزرگ چین و دیگر مناطق دیدنی مشهور این کشور تعطیل شدند.

به نقل از ایسنا، شماری از فستیوال‌های مختلف جشن سال‌ نو چینی‌ها نیز در راستای اقدامات پیشگیرانه برای کنترل این ویروس کشنده لغو شده‌اند و «شهر ممنوعه» پکن و «دیزنی‌لند» شانگهای نیز موقتا تعطیل شده‌اند.

«شهر ممنوعه» پکن سال گذشته میزبان ۱۹میلیون بازدیدکننده بود و همواره به عنوان یکی از محبوب‌ترین مکان‌های دیدنی در تعطیلات سال نو چینی‌ها محسوب می‌شود.

مقامات چین با اشاره به اینکه ورزشگاه «آشیانه پرنده» – محل برگزاری بازی‌های المپیک سال ۲۰۰۸- از روز جمعه تعطیل‌شده‌ است،‌ اعلام کردند «آرامگاه های مینگ» نیز از روز شنبه تعطیل ‌خواهند بود. قرار است ورزشگاه «آشیانه پرنده»‌ در راستای «‌پیشگیری و کنترل»، تا سی‌ام جنوری تعطیل باشد.

هر ساله حدود ۱۰ میلیون گردشگر از «دیوار بزرگ چین»‌ که یکی از محبوب‌ترین مناطق دیدنی در تعطیلات سال نو شمار می‌شود، بازدید می‌کنند.

همزمان با بسته شدن بخش  Juyongguan  دیواری بزرگ چین، نمایشگاه معبد این مکان دیدنی نیز لغو خواهد شد.

این اقدامات، آخرین تلاش‌های مقامات برای مهار «کرونا ویروس» جدید است. این ویروس از جهات شباهتش به ویروس بیماری سارس که در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ به سرعت شیوع پیدا کرد و جان صدها نفر در پکن و هنک‌گنک‌ را گرفت، موجب نگرانی شده است.

با اینکه تنها ۲۹ مورد مبتلای قطعی به این ویروس در پکن شناسایی شده است، اما مقامات این شهر رویدادهای بزرگ مربوط به جشن سال نو این هفته را لغو کرده‌اند.