شورای عالی رهبران جهادی: ترور دوستم کار حکومت نبوده

  • انتشار: ۱۱ عقرب ۱۳۹۵
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 16164

شورای عالی احزاب جهادی و ملی امروز در یک نشست خبری در منزل «محمد کریم خلیلی» معاون پیشین ریاست جمهوری در کابل، موضع گیری های خود را پیرامون تحولات سیاسی اخیر در کشور اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری اطلس، محمد کریم خلیلی معاون رییس جمهور پیشین افغانستان ضمن اعلام حمایت شورای احزاب جهادی و ملی از حکومت وحدت ملی گفت: این شورا از کارهایی که قابل انتقاد است انتقاد خواهد کرد و از کار هایی که جهت منفعت کشور است حمایت خواهد کرد.
او گفت: در شرایط حساسی قرار داریم، همه مردم افغانستان در کنار ارگان های امنیتی هستند و شورای عالی احزاب متحدانه در برای مشکلات کشور اقدام خواهند کرد.
او همچنین تاکید داشت که شورای احزاب جهادی خواهان حل سریع اختلافات رهبران حکومت است و این رهبران حکومت اند که مسئول تا مردم را به یک پارچگی سوق دهند.
خلیلی افزود: تنش میان رهبران حکومت به نفع افنانستان نیست و از جامعه جهانی انتظار داریم تا همکاری خود را همانند ۱۵ سال گذشته تداوم دهند.
همچنین خلیلی بیان داشت که ما از همه ارگان های امنیتی خود که شجاعانه دفاع کرده اند هم حمایت خود را اعلام میکنیم، آنها فرزندان شجاع و غیور افغانستان اند که برای حفاظت از خاک و میهن خویش لحظه ای غفلت نمی کنند.
وی گفت: امیدوارم تا اختلافات رهبران حکومت وحدت ملی از بین بروند و مردم افغانستان به هیج وقت نمیخواهند که پراگنده گی های داخل حکومت بزرگ شود.
همچنین در این نشست «صبغت الله مجددی» از اعضای شورای عالی احزاب جهادی و ملی اظهار داشت: ما چند روز پیش با رهبران حکومت وحدت ملی حرف زدیم و هیچ مشکلی نخواهد بود که قابل حل نباشد و اطمینان میدهیم که به زودی این اختلافات اندکی هم که به وجود امده است رفع شود.
وی تصریح کرد: ما دیدگاه همه مردم افغانستان را در نظر میگیریم و همواره در سدد همکاری با مردم و حکومت هستیم.
او در پایان گفت: حمله به کاروان جنرال دوستم به هیچ وجه کار شورای امنیت ملی نبوده و این توتعه دشمنان این سرزمین و خاک است.