سی.آی.ای: طالبان در ماه های آینده حملات پیچیده ای را در خاک افغانستان اجرا خواهد کرد

  • انتشار: ۱۷ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 37919

دان کوتس رئیس امنیت ملی آمریکا در گزارشی در سنای این کشور گفت که گروه طالبان و گروه های تروریستی دیگر حملات پیچیده ای را در سال جاری میلادی در پاکستان طراحی و در خاک افغانستان اجرا خواهد کرد.

سازمان جاسوسی آمریکا (سی.آی.ای) درباره احتمال حملات تروریستی در شهرهای افغانستان بویژه کابل در سال جاری میلادی هشدار دادند.

سازمان های اطلاعاتی آمریکا اعلام کردند: احتمال دارد طالبان و سایر گروه های تروریستی در سال جاری نیز حملات تروریستی را در شهرهای افغانستان بویژه پایتخت اجرا کنند.

رییس امنیت ملی آمریکا در کمیته خدمات تسلیحاتی سنای این کشور درباره بدتر شدن اوضاع امنیتی افغانستان در ماه های آینده هشدار داد و گفت: طالبان و گروه های دیگر حملات پیچیده ای را در خاک پاکستان سازماندهی و در افغانستان اجرا می کنند.

دان کوتس تصریح کرد: احتمال دارد نیروهای امنیتی افغان با پشتیبانی نیروهای خارجی بسیاری از مرکزهای پرجمعیت را اداره کنند، ارزیابی‌های ما نشان می‌دهند که گروه های تروریستی مستقر در پاکستان با استفاده از پناهگاه های امن خود و با پیچیده کردن اوضاع افغانستان، حملاتی را ضد نیروهای آمریکایی انجام دهند.

این در حالیست که در روزهای گذشته و در کنفرانس پروسه کابل، اشرف غنی رئیس جمهور با ارائه طرحی از طالبان خواسته است که به روند صلح بپیوندد. طالبان در واکنش به درخواست صلح اشرف غنی گفته است، که کنفرانس کابل توطئه ای بیش نیست و این گروه به حملات خود ادامه می دهد.