سیاه و سفید نبینیم

  • انتشار: ۲۲ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: دیدگاهسیاست
  • شناسه مطلب: 97995
امرالله صالح،

متأسفانه ما غالبأ به حکومت و مقامات حکومتی، نگاه سیاه و سفید داریم؛ عده‌ای تمام کارهای حکومت و مقامات را تأیید و حتی کم‌کاری و عملکردهای منفی آن‌ها را توجیه می‌کنند. در مقابل، عده‌ای دیگر تمام کارهای حکومت و مقامات، حتی کارهای مثبت آنان را سیاه می‌بینند و زیر سؤال می‌برند.

منصفانه این است که نگاه سیاه و سفید نداشته باشیم، از کارهای نادرست حکومت و مقامات انتقاد و از عملکردهای مثبت و خوب آن‌ها حمایت کنیم.

به نظر می‌رسد که تصمیمات شش‌ونیم صبح و میثاق امنیتی تیم امرالله صالح، مثبت و قابل حمایت است؛ زیرا همه می‌دانیم که انتحارها، انفجارها و عملیات‌های تروریستی در کابل با همکاری دانه‌درشت‌ها، نمایندگان پارلمان و… انجام می‌گیرند و بارها شنیده شده است که تروریست‌ها با موترهای شیشه سیاه و مربوط به زورمندان جابه‌جا می‌شوند، گروه‌ها اختطاف‌چی، دزدان و جوخه‌های ترور از حمایت دانه‌درشت‌ها برخوردارند.

صالح تا کنون نشان داده است که اگر از طریق به دام‌انداختن دزدان، اختطاف‌گران و تروریست‌های چورپه و سطح پایین به دانه‌درشت‌ها برسد، بدون ملاحظه آن‌ها را نیز افشا کرده و به پنجه قانون خواهد سپرد، چنانچه امروز یک وکیل پارلمان را بدون ملاحظه افشا کرد.

اگر مردم از صالح و فعالیت‌های مثبتش حمایت کنند، یقیناً ایشان تشویق شده و با جدیت بیشتر کار خود را ادامه خواهد داد و اگر با جدیت پیش برود، قطعا در آینده نزدیک، نتیجه ملموس فعالیت‌های ایشان را خواهیم دید.

ما اکنون کجا ایستاده‌ایم؟ به کجا می‌رویم؟

محمد نسیم جعفری

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟