سنا: کمیسیون انتخابات مشکل رای‌دهی زنان روستایی را حل کند

  • انتشار: ۲۷ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 69120

مجلس سنا از کمیسیون انتخابات خواست تا به مشکلات رای‌دهی زنان روستایی رسیدگی کند.

مجلس سنا می گوید که زنان روستایی بنا بر فرهنگ حاکم بر مناطق دور دست کشور اجازه نمی دهند، آنان بایمتریک شده و یا عکسی آنان گرفته شود.

فضل‌هادی مسلم یار رییس این مجلس اظهار داشت، اگر کمیسیون انتخابات بدون بایمتریک و یا اخذ عکس رای دهنده در سیستم رای دهی اجازه رای دادن ندهد؛ بسیاری از خانم‌های روستایی از این حق محروم خواهند شد.

به گفته او، خانم‌ها در مناطق روستاها حاضر نخواهند شد عکس شان گرفته شود و یا مستقیماً رای دهند؛ اما کمیسیون انتخابات باید آنان را مختار بگذارد و از حق رای محروم نکند.

او تاکید کرد که اگر کمیسیون انتخابات این مشکل خانم‌ها را در رای دهی در نظر نگیرد، سهم خواهران در انتخابات کمرنگ شده و این ظلمی خواهد بود که در حق سرنوشت آنان انجام خواهد شد.

مسلم یار تاکید کرد که کمیسیون انتخابات به هر شکل ممکن باید این مشکلات زنان را در روستاها و دهات حل کند. او از سناتوران نیز در این مورد نظر خواهی کرد و اکثر اعضای مجلس سنا با این پیشنهادش موافقت کردند.

این در حالی است که کمیسیون انتخابات اعلام کرده که به در انتخابات از سیستم بایمتریک استفاده می‌کند و بدون بایمتریک اجازه رای دادن به کسی نخواهد داد.