سناریوی جدید عربستان برای حذف «شیخ نمر»

  • انتشار: ۱۶ سنبله ۱۳۹۴
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 9281

پس از اینکه زندان شهر «جیزان» واقع در جنوب عربستان سعودی هدف موشک های نیروهای یمنی قرار گرفت، مقامات سعودی قصد دارند تا با انتقال «شیخ نمر باقر النمر» به زندانی در این شهر، وی را به شهادت رسانده و جنبش «انصارالله» را مسئول این جنایت جلوه دهند.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از مسلم پرس، پایگاه اطلاع‌رسانی «الوعی نیوز» نوشت: همزمان با افزایش حملات ارتش و کمیته‌های مردمی حامی جنبش «انصارالله» یمن به جنوب عربستان و به ویژه شهر «جیزان»، برخی منابع فاش کردند: مقامات آل‌سعود قصد دارند «شیخ نمر باقر النمر»، عالم دینی مخالف این کشور را از زندان ریاض به این شهر منتقل و پس از به شهادت رساندن وی، انصارالله را مسئول این جنایت جلوه دهند.

براساس این گزارش، پس از آنکه زندان شهر جیزان در جنوب عربستان مورد حمله موشکی قرار گرفت و جنبش مردمی انصارالله یمن مسئولیت این حمله را پذیرفت، مقامات آل‌سعود در حال حاضر تلاش می‌کنند که «شیخ نمر باقر النمر»، عالم دینی برجسته این کشور را به این زندان منتقل کنند.

مقامات آل‌سعود هنوز تصمیم قطعی در این خصوص نگرفته‌اند، اما این گزینه احتمالی به عنوان یکی از راه‌های ترور شیخ نمر و دیگر چهره‌های سیاسی عربستان مطرح است.

شیخ نمر در حدود سه سال است که به اتهام سخنرانی علیه رژیم آل‌سعود در زندان‌های این کشور به سر می‌برد، وی ابتدا در زندان شهر «الدمام»، واقع در شرق عربستان بود و پس از آن به زندانی در شهر «ریاض» منتقل شد.