سفیر روسیه در مصر: قصد اشغال هیچ کشوری را نداریم

  • انتشار: ۱۰ حوت ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 128108
سفیر روسیه در مصر

سفیر روسیه در مصر در ادامه اعلام کرد، «دونستک» و «لوهانسک» دو جمهوری‌خواه دارای حاکمیت هستند و اوکراین هشت سال این دو جمهوری‌خواه را محاصره کرد.

بوریسنکو تصریح کرد، آمریکا موشک‌های خود را در مرزهای روسیه مستفر کرده و به دنبال استقرار موشک‌های بالستیک در اوکراین است.

سفیر روسیه در مصر اعلام کرد: ما قصد اشغال هیچ کشوری را نداریم. ناتو یک ائتلاف تهاجمی است و برای مقابله با ما تشکیل شده است. ما نمی‌پذیریم که ناتو در مرزهای ما موشک مستقر کند. بوریسنکو همچنین به جنجال‌ها درباره همه پرسی در بلاروس برای استقرار تسلیحات اتمی در خاک این کشور گفت، این یک تصمیم مستقل از سوی بلاروس بوده است.

وی اعلام کرد که نیروهای روس مناطق غیرنظامی در اوکراین را هدف نگرفته‌اند. بوریسنکو درباره تحریم‌ها هم گفت: بیش از یک قرن است مع زیر فشار تحریم زندگی می‌کنیم. روسیه به تطبیق و سازگاری با سیاست تحریم عادت کردهاست. وی همچنین گفت، غرب در برابر «نسل کشی» در «دونباس» دست بسته ایستاد و کاری نکرد.

ششمین روز از عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در حالی برگزار می‌شود که هیأت‌های روس و اوکراینی در شهر «گومل» بلاروس روز گذشته (دوشنبه) پس از جنجال‌هایی با یکدیگر نشست برگزار کردند و هیأت روس، خلع سلاح اوکراین را شرط توافق با کی‌یف مطرح کرد و «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین نیز اعلام کرد که برای تفاهم با روسیه خواهان آتش‌بس فوری و خروج نظامیان روس از قلمرو اوکراین است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.