سفرای ایران و پاکستان: به دنبال ثبات در افغانستان از طریق همکاری های اقتصادی هستیم

  • انتشار: ۳ دلو ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 126676

«بهادر امینیان» سفیر ایران در افغانستان با «منصور احمدخان» سفیر پاکستان در کابل دیدار و در خصوص مسائل جاری افغانستان گفت‌وگو کردند.

به گزارش فارس، سفیر پاکستان در توئیتی درباره جزئیات این دیدار نوشت: با سفیر ایران در کابل در خصوص ثبات بلندمدت در افغانستان از طریق همکاری اقتصادی  و ترانزیت منطقه‌ای تبادل نظر صورت گرفت. 

پیش از این «بهادر امینیان» سفیر ایران در کابل با «مت نادسن» معاون نمایندگی سازمان ملل در افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرده و در خصوص ثبات و امنیت، دولت فراگیر و توسعه اقتصادی در افغانستان رایزنی کرده است.

سفیر ایران در کابل طی هفته گذشته همچنین با حامد کرزی، رئیس جمهور سابق و عبدالله عبدالله از سیاستمداران ارشد افغانستان دیدار و بر ضرورت ثبات و کمک های بشردوستانه تاکید کرده است.

ایران همواره اعلام کرده است که سیاست این کشور در افغانستان مشخص بوده و ضمن ارتباط با تمام طرف‌های افغان خواهان تشکیل دولت فراگیر است. 

در این راستا امیر عبدالهیان وزیر خارجه ایران در دیدار با امیرخان متقی، وزیر خارجه طالبان که به تهران سفر کرده بود، در خصوص تشکیل دولت فراگیر، ضرورت تامین شاخص‌های قابل قبول در این خصوص را مورد تأکید قرار داد.

پیش از این نیز تهران اعلام کرده است که ضمن برقراری ارتباط با طالبان، شناسایی این گروه در دستور کار نیست. 

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.