سرتاج عزیز: پاکستان از افزایش تحرکات داعش در افغانستان نگران است

  • انتشار: ۱۷ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 24072

سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر پاکستان با ابراز عدم اطمینان از ثبات داخلی در افغانستان، نسبت به افزایش تحرکات عناصر داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

سرتاج عزیز روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در اسلام آباد افزود: اوضاع داخلی افغانستان چندان تعریفی نداشته و این روزهای فعالیت داعشی ها نیز در این کشور افزایش یافته است.

وی افزود: ما اجازه نمی دهیم از خاک پاکستان، اقدامی علیه افغانستان انجام شود با این حال عناصری وجود دارند که مخالف روابط دوستانه میان دو کشور هستند.

سرتاج عزیز در واکنش به کنفرانس صلح در کابل که روز گذشته برگزار شد، گفت: افغانستان بار دیگر فرصت مذاکره را برای طالبان ارائه کرد. در عین حالی کابل در این کنفرانس هم دست از اتهامات زنی علیه پاکستان برنداشت در حالی که ما با حُسن نیت تمام خواستار روابط بهتر با افغانستان هستیم.

وی افزود: فرمانده هان ارتش پاکستان نیز در جریان نشست روز سه شنبه بر این امر تاکید کردند که ما آماده کمک به افغانستان هستیم.

مشاور نخست وزیر پاکستان گفت: ما بدنبال همکاری های سیاسی و نظامی با افغانستان هستیم اما برخی می خواهند که دو کشور همیشه با هم بجنگند.

این مقام عالی دولت افغانستان اگرچه بطور مشخص اشاره نکرد که منظور وی از طرف ثالث که طبق گفته او سعی در تخریب روابط دوهمسایه را دارند، کیست اما اسلام آباد مدعی است هندی ها در افغانستان علیه پاکستان فعال هستند و تلاش می کنند اجازه ندهند بهبودی در روابط دو همسایه ایجاد شود.