سخنگوی طالبان: حزب اسلامی پروپاگندهای بی جا می کند

  • انتشار: ۲۵ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 22460

گروه طالبان ادعای حزب اسلامی گلبدین حکمتیار مبنی بر تماس این حزب با برخی از حلقات در میان‌شان را رد کرد. و این ادعای سخنگوی حزب اسلامی را پروپاگند خواند.

قریب‌الرحمان سعید، مسؤول کمیتۀ فرهنگی حزب اسلامی به رسانه‌ها گفته بود که شماری از رهبران سیاسی گروه طالبان برای پیوستن آنان به صلح، با این حزب در تماس اند.

آقای سعید به بی‌بی‌سی گفته بود که پس از اظهارات حکمتیار در سخنرانی‌اش در ارگ که طالبان را برادر خطاب کرد و از آنان برای پیوستن به روند صلح دعوت نمود، شماری از رهبران سیاسی طالبان با گلبدین حکمتیار در تماس شدند.

او تماس با گروه طالبان را در سطح بالا یاد کرده و افرادی که در تماس هستند را با صلاحیت عنوان نموده گفت که این رهبران طالبان در بارۀ اعادۀ حقوق‌شان و بعضی تضمین‌ها با رهبری حزب اسلامی صحبت کرده‌اند.

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی گروه طالبان با نشر اعلامیه‌ای گفت که ما این ادعا را شدیدا رد می‌کنیم و هیچ تماسی گرفته نشده‌است.

ذبیح‌الله مجاهد می‌گوید نباید اعضای حزب اسلامی در این رابطه پروپاگندهای بی‌جا و دور از حقیقت نمایند و مسؤولان حزب اسلامی نباید از پالیسی امارت اسلامی استفادۀ بد کنند.

در اعلامیه گفته شده، موقف حزب اسلامی این است که به خاطر دشمن سلاح بر زمین گذاشتن و برای آنان در تحقق اهداف‌شان هم‌کاری کردن، شرعا ناجایز است.