سال خونین طالبان در شمال افغانستان/ ۶۴۰۲ طالب کشته، زخمی و اسیر شده‌اند

  • انتشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۷
  • سرویس: امنیت و حوادث
  • شناسه مطلب: 54414

قول اردوی ارتش در شمال کشور می‌گوید، از ابتدای سال جاری خورشیدی تا اکنون ۶۴۰۲ طالب کشته، زخمی و یا اسیر شدند.

فرماندهی قول اردوی ۲۰۹ شاهین با نشر گزارش سالانه‌ای گفته است که این تلفات سنگین در عملیات‌های هوایی، زمینی و کوماندویی در ولایت‌های مختلف در شمال کشور وارد شده است.
در گزارش این قول اردو آمده که نیروهای امنیتی و دفاعی ۶۶ پلان عملیاتی را در ۹ ولایت شمال و شمال شرق کشور به منظورسرکوب هراس افگنان، اجرا و تلفات سنگین بر دشمن وارد کرده‌اند.
گفته شده که در این عملیات‌ها به تعداد (۶۴۰۲) تن از جنایتکاران طالب و سایر گروه‌های هراس افگن کشته، زخمی، اسیر و تسلیم نیروهای امنیتی شده اند.
در گزارش آمده که از این تعداد (۳۳۷۲) هراس افگن به شمول (۲۰۱) تن از فرماندهان کلیدی هراس افگنان شامل معاون والی خود خوانده، ولسوال، مسئولان کمیسیونهای نظامی، قاضی‌ها و فرماندهان محوری هراس افگنان کشته شده‌اند.
همچنین، به تعداد (۲۴۲۹) تن از دهشت افگنان و گروه‌های تروریستی فعال در شمال کشور به شمول (۵۳) تن از فرماندهان کلیدی و محلی آنان، زخمی و ۱۷۳ طالب هم بدست نیروهای امنیتی اسیر شده اند.
در این گزارش آمده، در سال جاری خورشیدی ۴۳۶ عضو طالب و داعش در ولایت‌های شمالی به نیروهای امنیتی تسلیم شده اند و نیز در جریان عملیات‌های نیروهای امنیتی ۲۳۹۱ حلقه ماین کشف و خنثی شده اند.
همچنین با وجود تلفات سنگین جانی دشمن، ۲۲۶۷ واسطه نظامی و ۲۰۹۷ میل سلاح مختلف النوع ثقیل و خفیف دشمن تخریب و بدست منسوبین امنیتی افتاده و ۵۷۷ قرارگاه آنان نیز تخریب و متلاشی شده است.
در این گزارش از شمار تلفات نیروهای امنیتی آمار دقیق ارائه نشده ولی و تاکید شده که تلفات نیروهای امنیتی به مراتب کمتر از تلفات تروریستان است.