سازمان ملل متحد: جمعیت جهان تا سال ۲۰۵۰ به حدود ۱۰ میلیارد نفر می رسد

  • انتشار: ۱ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 24682

سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی افزایش ۸۳ میلیون نفری جمعیت جهان را چالش بزرگ دستیابی به اهداف توسعه پایدار در سال ۲۰۳۰ اعلام کرد و گفت که با چنین شتابی جمعیت کره زمین تا سال ۲۰۵۰ به ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر خواهد رسید.

سازمان ملل متحدبا انتشار گزارش سالانه ای تحت عنوان ‘چشم اندازهای جمعیت جهانی’ نسخه سال ۲۰۱۷ در مورد شتاب رشد جمعیت جهان و چالش هایی که این شتاب در راه دستیابی به اهداف توسعه پایدار که موعد آن سال ۲۰۳۰ معین شده ایجاد خواهد کرد، هشدارداد.

در این گزارش با اشاره به این که جمعیت جهان از۷میلیارد و۴۰۰میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ به ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر در سال جاری رسیده، گفته شده است که افزایش زاد و ولد در کشور های در حال توسعه جهان یکی از دلائل شتاب بی سابقه در رشد جمعیت جهان بوده است.

براساس همین گزارش این شتاب بطور میانگین سالانه ۸۳ میلیون نفر بر جمعیت جهان خواهد افزود و درصد عمده این رشد جمعیت در فقیرترین کشور های جهان واقع خواهد شد.

طبق پیش بینی های این گزارش به این ترتیب جمعیت جهان در سال ۲۰۳۰ به ۸ میلیارد ۶۰۰ میلیون نفر، در سال ۲۰۵۰ به ۹ میلیارد و۸۰۰ میلیون نفر و در سال ۲۱۰۰ میلادی این تعداد بالغ بر ۱۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر خواهد شد.

برهمین اساس ۴۷ کشور از توسعه نیافته ترین کشور های جهان عمدتا مسئول این رشد جمعیت خواهند بود که در آنها هر زن بطور میانگین ۴ فرزند به دنیا می آوردکه در نتیجه مجموعا تا سال ۲۰۵۰ نزدیک به۲ میلیارد نفر بر جمعیت جهان اضافه خواهند کرد.