زن آفریقایی که مدعی بود ۱۰ قلو به دنیا آورده متقلب از آب در آمد

  • انتشار: ۲ سرطان ۱۴۰۰
  • سرویس: گوناگون
  • شناسه مطلب: 115432

هفته گذشته خبر رسید که یک زن اهل آفریقای جنوبی ۱۰ قلو به دنیا آورده و رکورد جهانی را شکسته است. کمی بعد مشخص شد که این خبر صرفا داستانی ساخته و پرداخته ذهن این زن است و حالا مشخص شده که این خانم قبل از مطرح کردن ادعایش در بخش روانپزشکی یک بیمارستان بستری شده است.

افسران پولیس آفریقای جنوبی گفته اند این خانم که تامارا نام دارد (Gosiame Thamara Sithole) صبح روز ۱۷ ژوئن در منزل یکی از اقوامش در نزدیکی ژوهانسبورگ به سر می برده است. بعد از آنکه اقوام شوهرش به پولیس گزارش دادند که تامارا گم شده است، این خانم در منزل اقوامش دستگیر و بازداشتگاه انتقال داده می شود.

در آنجا افسران پولیس این ادعا را که تامارا به خاطر ارتکاب به جرم دستگیر شده رد می کنند و این خانم را به کارکنان بخش مشاوره اجتماعی تحویل می دهند.

در ادامه تامارا به تشخیص این مشاورها به بیمارستان Tembisa انتقال داده می شود تا سلامت عقلانی و روانی اش مورد ارزیابی قرار بگیرد.

اما تا پیش از انتقال به بخش روانپزشکی، تامارای ۳۷ ساله در تیتر خبرهای مهم خبرگزاری های سراسر دنیا قرار گرفت و علتش هم این بود که ادعا کرده بود در تاریخ ۷ ژوئن در بیمارستان شهر پرتوریا ده قلو به دنیا آورده است.

این خانم در ادامه گفت که ادعای به دنیا آوردن ده قلو از طرف اقوام شوهرش مطرح شده تا آنها بتوانند کمک های مردمی دریافت کنند و این در حالی بود که اصلا بچه ای در کار نبود.

وکیل این خانم در زمان بازداشتش اعلام کرد که تامارا علیرغم خواسته قلبی اش در بخش روان درمانی نگهداری می شود و او نیز تلاش می کند تا حکم آزادی اش را از دادگاه دریافت کند.

وکیل تامارا همچنین مدعی شد که در ابتدا درخواست او برای داشتن وکیل و دسترسی به امکانات حقوقی از سوی نهادهای پولیسی رد شده و او میخواسته که به یک کلینیک خصوصی روانپزشکی برود اما باز هم با درخواستش موافقت نشده.

در واقع پولیس این خانم را به خاطر مطرح کردن ادعای زایمان ۱۰ قلو به بخش روانی ارجاع داده در حالی که تامارا این اتهام را رد کرده و تقصیر را بر گردن اقوام شوهرش انداخته است.

اقوام، دوستان و خانواده تامارا نیز با تجمع در مقابل این بیمارستان خواستار آزادی تامارا شده اند و قصد دارند آزادی او را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنند. گفتنی است هنوز به صورت رسمی وجود این ده قلوها تایید نشده و مشخص نیست که این ماجرا واقعی بوده یا خیر اما رسانه ای که اولین بار این خبر را منتشر کرده دولت آفریقای جنوبی را به سرپوش گذاشتن روی واقعیات محکوم کرده است.

منبع: روزیاتو

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *