زندگی جالب زن 129 ساله روسی

  • انتشار: ۲۹ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 42289

به گزارش خبرگزاری اطلس،« کوکا ایستامبولوا» پیرزن ۱۲۹ ساله روسی که می گوید این زندگیش سراسر بدبختی و تنبیه خداوند بوده است.

ایستامبولوا ، کسی که پرهیز از گوشت دارد اما عاشق شیر تخمیر شده معتقد است که این امر اراده خداوند است که او تا 129 سالگی عمر کند.

ادعای اینکه ایتامبولوا 129 سال دارد توسط دولت روسیه بر اساس پاسپورت او که روز تولدش را ماه جون 1889 نشان میدهد ثابت شده است.

در واقع ایستامبولوا 27 ساله بود وقتی که انقلاب روسیه تزار نیکولاس دوم را برکنار کرد،۵۵ ساله بود وقتی که جنگ جهانی دوم پایان گرفت و 102 هنگامی که اتحاد جماهیر شوروی یک نسل قبل سقوط کرد.

در طول جنگ او تانک های وحشت آور نازی های آلمان را هنگام رد شدن از خانه ی آن ها در قریه ای در چچن به خاطر می آورد که او و تمام خانواده اش در گذشته توسط استالین که آن ها را متهم به همدستی با نازی ها کرده بود ، به چچن ، قزاقستان و سیبری تبعید شدند.

ایستامبولوا در یک مصاحبه ی تلویزیونی گفت :خواست خداوند بود و من کاری برای اتفاق افتادنش نکردم.

مردمی را که عمر طولانی دارند را میبینم که ورزش میکنند ، چیز های بخصوصی را میخورند ، خود را خوش اندام نگه میدارند اما من نمی دانم که چگونه تا به امروز زنده مانده ام. من حتی یک روز خوشحال را در زندگی ام نداشتم .

همیشه سخت کارکردم ، حفاری باغچه. خسته ام . زندگی طولانی هرگز برای من نه بعنوان یک هدیه الهی بلکه یک تنبیه است.

او شمرده صحبت می کند و قادر به غذاخوردن ، راه رفتن نیز میباشد ؛ اما قدرت بینایی او رو به کاهش است.

در طی زندگی اش ، چندین فرزندش را از دست داد از جمله پسرش که وقتی 6 ساله بود فوت شد.

اقوامش میگویند ، تنها دختر زنده «مانده ایستامبولوا» ، تمارا نیز پنج سال قبل وقتی او 104 سال داشت، از دنیا رفت.

در طول زندگی اش شاهد مرگ چندین فرزندش بود.