رویترز: ویس برمک، طارق شاه بهرامی و معصوم استانکزی هم از مقام هایشان کنار رفتند

  • انتشار: ۴ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 46568

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات آگاه در کابل از استعفای ویس احمد برمک وزیر داخله و طارق شاه بهرامی وزیر دفاع افغانستان خبر داد.

ساعاتی پس از انتشار خبر استعفای محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی و در حالی که زمزمه‌های تغییر وزیر داخله، دفاع و رئیس امنیت ملی نیز به گوش می‌رسید، خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی در دولت کابل از استعفای سه مقام ارشد دیگر در افغانستان خبر داد.

یک مقام آگاه در دفتر محمد اشرف غنی، رییس‌جمهوری افغانستان به خبرگزاری رویترز گفت: ما در مجموع چهار نامه استعفا از سوی دو وزیر و دو مقام امنیتی دریافت کرده‌ایم.

پس از آن که مسجل شد یکی از این نامه‌های استعفا متعلق به مشاور امنیت ملی افغانستان بوده است، اکنون منابع آگاه دولتی گفته‌اند، طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع و ویس احمد برمک، وزیر داخله دولت اشرف غنی نیز اقدام به کناره‌گیری کرده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، معصوم استانکزی نیز از سمت خود به عنوان رئیس امنیت ملی افغانستان کناره‌گیری کرده است.

ساعاتی پیش مشاور امنیت ملی افغانستان که از شخصیت‌های تأثیرگذار و نزدیک به رئیس‌جمهوری این کشور است، استعفا کرد. هارون چخانسوری، سخنگوی رئیس‌جمهوری افغانستان اعلام کرد که روز شنبه استعفای اتمر از سوی رئیس‌جمهوری مورد قبول واقع و همزمان سفیر آمریکا در افغانستان به عنوان مشاور جدید امنیت ملی تعیین شد.