روند توزیع پاسپورت در هفت ولایت دیگر هم آغاز شد

  • انتشار: ۲۲ عقرب ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 2گوناگون
  • شناسه مطلب: 123992

مسوولان در ریاست عمومی پاسپورت وزارت امور داخله طالبان می‌گویند که روند توزیع گذرنامه‌ها را در هفت ولایت دیگر نیز آغاز کرده اند.

مولوی عالم گل حقانی رئیس اداره پاسپورت وزارت داخله امروز شنبه(۲۲ عقرب) در یک نشست خبری در کابل گفت:” روند توزیع پاسپورت در ولایات هرات، بلخ، قندهار، خوست، پکتیا، قندز و ننگرهار از امروز آغاز شده است”.

مولوی حقانی از باشندگان این ولایات خواست که جهت دریافت پاسپورت به مرکز مراجعه نکنند من بعد به ولایات شان پاسپورت توزیع می‌شود.

وی بیان داشت: ما ۹ صد هزار پاسپورت آماده داریم، شش صد هزار در چاپ‌خانه آماده انتقال به افغانستان است و ۴٫۵ میلیون گذرنامه‌ی دیگر تحت چاپ قرار دارد.

او خطاب به مردم گفت: دنبال تبلیغات منفی به قول او”دشمنان” مبنی بر عدم و یا کمبود پاسپورت نگردند ما با مشکلات کمبود مواجه نیستیم.

مولوی حقانی گفت: ما سفارشات کارمندان نهاد‌های دولتی  که سفر رسمی دارند را برای توزیع عاجل پاسپورت اجرا کرده می‌توانیم و سفارشات دیگر هموطنان را به دلیل عدم گنجایش پذیرفته نمی‌توانیم.

رئیس عمومی پاسپورت گفت: ما روزانه برای ۳ هزار متقاضی که قبلا فورم انلاین را پُر کرده اند پاسپورت توزیع می‌کنیم و در کنار آن هم برای ۵۰ الی ۱۰۰ نفر مریض عاجل نیز گذرنامه صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی افراد تحت نام مریض اسناد جعلی تهیه کرده خواهان دریافت پاسپورت شدند گفت:”ما فیصله کردیم که من بعد باید اسناد صحی مریضان را بررسی کنیم اگر واقعآ مریض بود پاسپورت دریافت خواهد نمود و در غیر آن برای افراد جعل کار پاسپورت توزیع نخواهد شد”.

گفتنی است که با سقوط حکومت پیشین روند توزیع پاسپورت به تاریخ ۱۳ ماه میزان دو باره از سر گرفته شد که به گفته مسوولان این اداره تا هنوز  بیش از ۱۰۰ هزار جلد پاسپورت برای متقاضیان آن توزیع شده است که از این درک ۵۰۰ میلیون افغانی به خزانه دولت طالبان واریز شده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *