روسیه گزارش سی ان ان، در مورد کمک تسلیحاتی مسکو به طالبان را بی بنیاد خواند

  • انتشار: ۵ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 27275

وزارت خارجه روسیه خبرسازی شبکه آمریکایی سی.ان.ان مبنی بر کمک تسلیحاتی مسکو به گروه طالبان را تکذیب کرد.

شبکه آمریکایی سی.ان.ان چندی قبل در گزارش خود، مدعی شد که روسیه به گروه طالبان سلاح می دهد.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود که روز پنجشنبه در پایگاه اینترنتی این وزارتخانه منتشر شد، افزود: به زحمت می توان فیلم ویدیویی که در آن سلاح های کهنه نشان داده می شود و کشور تولیدکننده این سلاح ها را نمی توان شناخت، جدی تلقی کرد.

علاوه بر آن سلاح هایی که نشان داده شد فقط در روسیه تولید نمی شود و در گذشته تعدادی از کشورها ازجمله کشورهای اروپای شرقی این نوع سلاح ها را تولید کرده و آمریکا در یک دهه اخیر بخشی از این سلاح ها را به افغانستان منتقل کرده است.

وزارت خارجه روسیه دراین بیانیه یادآورشد که به تازگی جنگجویان طالبان به یک پایگاه نیروهای افغانستان در ولایت هلمند حمله کردند و در این هجوم از موترهای زرهی آمریکایی از نوع هاموی استفاده کردند. اگر از منطق سی.ان.ان پیروی کنیم جه نتیجه گیری درباره آن حمله طالبان می توان کرد.

بیانیه وزارت خارجه روسیه افزود: همان طور که بارها اعلام کردیم اتهامات برخی رسانه های غربی و افغانستانی به روسیه که مدعی کمک تسلیحاتی مسکو به جنبش طالبان شده اند بی اساس و کذب محض است.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: تاکنون مقام های افغان و فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان هیچ گونه مدرکی برای اثبات این ادعای تخیلی علیه روسیه ارائه نکرده اند.

وزارت خارجه روسیه در پایان این بیانیه افزود: مسکو هیچ گونه حمایتی از طالبان نمی کند و تماس ها با این گروه فقط به منظور تامین امنیت شهروندان روس در افغانستان و متقاعد کردن رهبری گروه یادشده برای پیوستن به روند سازش ملی انجام گرفته است.