روسیه خواستار لغو فوری تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد

  • انتشار: ۶ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 81841

وزارت خارجه روسیه بعد از گفت‌وگوی تلفونی لاوروف و ظریف، اعلام کرد که مسکو از آمریکا می‌خواهد تا فوراً تحریم‌ها که مانع مبارزه موثر ایران با ویروس کرونا شده را لغو کند.

به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای که روز سه شنبه پس از مذاکرات تلفونی “سرگئی لاوروف” و “محمد جواد ظریف” وزیر امور خارجه ایران منتشر شد، تأکید کرد که روسیه از ایالات متحده می خواهد تا بلافاصله تحریم‌هایی که مانع از مبارزه موثر ایران با ویروس کرونا می شود را لغو کند.

بر اساس این اطلاعات، وزرای خارجه روسیه و ایران درباره مسائل مربوط به فراگیر شدن ویروس کرونا در سطح جهان گفتگو کرده و همکاری‌های دوجانبه برای مقابله با این چالش جهانی را مثبت ارزیابی کردند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: سرگئی لاوروف در این مذاکرات تأکید کرد که روسیه قاطعانه از واشنگتن می خواهد تا فوراً تحریم‌های غیرانسانی خود علیه ایران را لغو کند، چرا که این اقدامات و مانع از آن می شود تا جمهوری اسلامی مبارزه کامل و موثری با COVID-19داشته باشد.»

به نوشته تسنیم؛ وزیر خارجه روسیه همچنین به همتای ایرانی خود وعده داد که مسکو قصد دارد با افزایش عرضه محصولات کشاورزی به ایران کمک کند.