روسیه: ائتلاف آمریکا رقه سوریه را همانند درسدن آلمان با خاک یکسان کرده است

  • انتشار: ۱ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 32318

روسیه ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا علیه گروه تروریستی داعش را به پاک‌کردن رقه از چهره زمین متهم کرد. مقام روسی گفته است که این ائتلاف رقه سوریه را همانند درسدن آلمان در جنگ جهانی دوم با بمباران های وحشتناک نابود کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای یکشنبه ۲۲ اکتوبر اعلام کرد که «رقه سرنوشت درسدن در ۱۹۴۵ را یافت که با بمباران‌های انگلیسی‌ـ‌آمریکایی از چهره زمین پاک شد.»

سخنگوی وزارت دفاع روسیه: جنگنده های آمریکایی و ائتلاف تحت فرمان این کشور، رقه سوریه را همانند شهر درسدن آلمان که در جنگ جهانی دوم ویران شد، بمباران کردند.

وی اعلام کرد، در عملیات آزادسازی شهر رقه از کنترل گروه تروریستی داعش هزاران غیرنظامی سوری کشته شدند.

کوناشنکوف گفت: رقه تکرار سرنوشت شهر درسدن آلمان است که بمب افکن های آمریکا و انگلیس این شهر را در سال 1945 میلادی بمباران و ویران کردند.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس از مسکو، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد اکنون واشنگتن، پاریس و برلین از اختصاص فوری میلیون ها دالر و یورو برای به اصطلاح برقراری آرامش در رقه خبر داده اند اما در واقعیت آنها به دنبال پنهان کردن شواهد مربوط به بمباران بی‌رحمانه شهر رقه توسط جنگنده های آمریکا و ائتلاف تحت فرمان این کشور هستند که جان هزاران غیرنظامی را گرفت.